You cannot copy content of this page
На головну / ЕКОНОМІКА / ШАНС Є – ХЕРСОНСЬКІ ПІДПРИЄМЦІ ПОСПІЛКУВАЛИСЯ З ВЛАДОЮ І ВИЗНАЧИЛИСЯ З ПЛАНОМ ДІЙ

ШАНС Є – ХЕРСОНСЬКІ ПІДПРИЄМЦІ ПОСПІЛКУВАЛИСЯ З ВЛАДОЮ І ВИЗНАЧИЛИСЯ З ПЛАНОМ ДІЙ

Понад 80 представників малого та середнього бізнесу зібралися 22 січня на конференцію, яку провела Громадська спілка «Підприємці Херсона». Організатори були приємно здивовані такою кількістю небайдужих підприємців, декому навіть довелося постояти, стільців на всіх не вистачило.

Це досить показовий факт, доказ того, що херсонські підприємці відчувають потребу зробити щось корисне для міста, мають бажання розвивати його і змінювати на краще. Останні місця Херсона у рейтингах не влаштовують місцеву бізнес-спільноту.
Саме такий головний меседж озвучив голова правління Громадської спілки «Підприємці Херсона» МИХАЙЛО ЖУЖА:

«Бізнес має не лише заробляти гроші, а й робити щось для міста й області на кшталт чудових, на мою думку, вже реалізованих ініціатив: столичної Urban Space 500 і херсонської Urban Сад, коли підприємці об’єднуються для втілення актуальних соціально-інфраструктурних проектів».

ВЗАЄМОДІЯ З ВЛАДОЮ

Взаємодія бізнесу з владою – важливий механізм для втілення цієї ідеї, однак сьогодні у Херсоні він не працює.
Діалогу влади з підприємцями немає. Як немає й прозорих, зрозумілих і однакових для всіх «правил гри», констатував один із спікерів конференції, голова правління Бізнес-асоціації «Ми – херсонці» ВІТАЛІЙ БЄЛОБРОВ.

Зайвий доказ тому – перші особи міської влади вкотре продемонстрували свою позицію, проігнорувавши запрошення на конференцію.

Про це, як мінімум, варто «голосно» говорити. А, як максимум, на чому наголосив Михайло Жужа, соціально відповідальні бізнесмени і всі ініціативні люди, яким не байдужий Херсон, мають об’єднуватися і «ламати» ситуацію.

Важливою в цьому плані є готовність до діалогу з боку обласної влади. Присутній на конференції голова Херсонської облдержадміністрації ЮРІЙ ГУСЄВ запевнив:

«Лише зворотний зв’язок дає чітке розуміння того, що треба робити. Підприємці – це драйвери необхідних змін. Херсону сьогодні необхідна молода, ініціативна, підприємницька «кров». Давайте разом змінювати область, ламаємо комунікаційні бар’єри. Я завжди на боці тих, хто створює нові робочі місця, хто чесно платить податки, хоче позитивних змін… Я відкритий для ініціативних людей…».

Завжди для бізнес ініціатив «відкриті двері» і першого заступника голови ОДА ДМИТРА БУТРІЯ, запевнив він учасників конференції. Зокрема, повідомив про конкретні кроки щодо розвитку підприємництва в області:

«До кінця лютого ми створимо консьєрж-сервіс для обслуговування інвесторів та підприємців, в травні плануємо відкрити Агенцію регіонального розвитку «Офіс євроінтеграції».
Вже діє регіональна рада інвесторів та з питань захисту бізнесу».

Не залишився осторонь і народний депутат від Херсона Павло Павліш, який наразі перебуває в Києві, натомість на запрошення «відповів» участю у конференції свого помічника РОМАНА ЗАВГОРОДНЬОГО, який запевнив – ідея херсонського бізнесу цікава і заслуговує на підтримку.

Повертаючись до позиції міської влади. Якщо вона не йде назустріч підприємцям, вони вирішили зробити крок першими. На конференції прийняли два важливих рішення.

«Нас багато, у нас є велике бажання, ми хочемо діяти. Але діяти не всліпу, не бездумно. Ми одноголосно вирішили, під цим підписалася значна кількість присутніх тут підприємців, розробити Програму розвитку малого та середнього підприємництва Херсона, вийти з нею до влади, отримати підтримку і реалізувати. Крім цього, ми будемо ініціювати створення громадської ради при міському голові з питань підприємництва, щоб влада чула підприємців. І ось таким шляхом «давати життя» старт-апам, конкретним, необхідним місту проектам.
Ми зараз розпочинаємо активно працювати у цих напрямках. Якщо ж побудувати «місток» між бізнесом і нинішньою владою не вдасться, якщо перед нами знову «закриють двері», будемо чекати місцевих виборів. Сподіваємося, що прийдуть достойні люди, які нарешті почують бізнес. І підприємці готові «підставити їм плече», – сказав Михайло Жужа.

В унісон з його словами прозвучав і посил тренера з ефективних комунікацій і розвитку ЮРІЯ ПОГРЄБНОГО:

«Підприємці мають бути активнішими щодо свого виборчого права, об’єднуватися, обговорювати всі «плюси» й «мінуси» і висувати в органи місцевого самоврядування своїх надійних кандидатів».

СПІВПРАЦЯ З ОРГАНАМИ КОНТРОЛЮ

Сьогодні в країні чимало законодавчих змін, що стосуються сфери бізнесу, зокрема, його дерегуляції. Разом з тим мораторій на перевірки знятий. У підприємців є певні страхи, є запитання… Тож, на конференцію запросили і керівників територіальних контролюючих органів.

ГС «Підприємці Херсона» ініціювала створення мобільних груп, щось на зразок кластерів, які будуть безпосередньо взаємодіяти з тією чи іншою службою. Ну, приміром, виникають питання або проблеми у підприємців, чи то колективні, чи індивідуальні – оперативно домовляємося, організовуємо зустріч, отримуємо роз’яснення, вирішуємо проблему. За таким же сценарієм – у разі, якщо у контролюючих органів є важлива для підприємців інформація.
Ідею одноголосно підтримали обидві сторони. Найближчим часом вона запрацює.

Перша спроба відбулася вже під час конференції – скориставшись можливістю, підприємці поставили проблемні запитання і почули фахові відповіді від заступника начальника ГУ ДПС в Херсонській області, Автономній республіці Крим та м. Севастополі ІГОРЯ КЛАМА, заступника начальника ГУ ДСНС в Херсонській області ВОЛОДИМИРА БЄЛЯЄВА, заступника начальника ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області НАТАЛІ КЛИМ, начальника управління з питань праці ГУ Держпраці в області СВІТЛАНИ МАРІЄНЧУК, завідувача сектором правової роботи Управління ДАБІ в Херсонській області АЛЬОНИ КІМЛАЧ.

Отож, можна сміливо говорити про готовність органів контролю до співпраці, констатувати факт комунікації ГС «Підприємці Херсона» з першими особами територіальних органів, а відтак і про можливість спілки допомагати своїм членам у вирішенні проблем.
До слова, учора чимало підприємців виявили бажання до нас доєднатися – написали заяви на вступ до спілки.

Джерело “Херсон Інформ”

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

На черговій сесії селищної ради депутати ухвалили необхідні для розвитку громади рішення

Того тижня відбулася ІХ сесія селищної ради ІХ скликання під головуванням голови Горностаївської територіальної громади …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *