You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / “ЧИ ПОТРІБЕН В УКРАЇНІ РИНОК СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ?”

“ЧИ ПОТРІБЕН В УКРАЇНІ РИНОК СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ?”

За ініціативи заступника голови комітету з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради України Ігоря Колихаєва аграрії Херсонщини зустрілися з народними депутатами області, щоб обговорити вкрай суперечливі положення запропонованих змін до Закону про ринок сільськогосподарських земель.

Для розгляду у Верховній Раді України було подано законопроект, який передбачає процедуру продажу землі та обмеження для покупців. Народний депутат Ігор Колихаєв, маючи великий досвід роботи в аграрному секторі Херсонщини, стурбований багатьма аспектами запропонованих змін:
«На сайті Мінекономрозвитку (до скороченої назви якого так, на жаль, і не додали питання сільського господарства, хоча галузь формує 12 % ВВП) з’явився проект закону про ринок землі. Поспішність, з якою його пропонується запровадити в України, насторожує.
Згоден із застереженнями Асоціації фермерів та землевласників України: введення непідготовленого обігу земель є небезпечним та може привести до негативних наслідків.
Безумовно, земля – це найцінніший український капітал, який може приносити добрий дохід. Проте для створення справжніх цивілізованих ринкових умов необхідна законодавча основа з чітким і прозорим механізмом регулювання відносин у цій сфері.
На мою думку, перш ніж знімати діючий понад 17 років мораторій, треба виробити потужні запобіжники всім загрозам, пов’язаним з ринком землі. Треба захистити інтереси її реального власника – українського селянина, фермера, захистити інтереси нашої держави.
Чи потрібен в Україні ринок сільгоспземель, я переконаний, слід запитати в людей, адже земля за Конституцією є власністю українського народу. Відповідний Всеукраїнський референдум має стати першим кроком у визначенні подальших перспектив цього непростого питання.


Наступне – відпрацювати механізми підтримки селян і фермерів. Дотації є не тільки і не стільки методом економічної підтримки галузі, скільки засобом для існування сільської місцевості взагалі.
Крім того, в Держгеокадастрі слід сформувати єдину базу земель, що класифікуватиме їх за цільовим призначенням.
Вартість – вкрай важливе питання. Українська земля не просто не гірша, а набагато краща за європейську. Проте за прогнозами буде значно дешевшою. Тому оцінкою земель слід займатися професій-но і незаангажовано – на рівні держави. А ще – працювати в напрямку підвищення вартості. Формування глобальної системи зрошення буде найпотужнішим чинником, що вплине на цей показник.


І ще одне застереження. Земля – це в тому числі і територія. Яким же чином регулюватиметься можливість придбання її в Україні, скажімо, юридичними особами з російським капіталом? Нас запевняють, що допуск на цей ринок іноземних громадян можливий лише за умови, що вони зареєструють в Україні юридичну особу та будуть сплачувати податки в український бюджет.»

За матеріалами офіційної інтернет-сторінки народного депутата
І. Колихаєва та сайту Херсонської обласної ради

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

НА ХЕРСОНЩИНІ АВТОВЛАСНИКИ ПОПОВНИЛИ НА 3 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ

       За 9 місяців 2019 року автовласники Херсонщини сплатили до бюджетів місцевих громад  3404,5 тис. грн. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *