You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / “ЦИФРОВА ЗАЛЕЖНІСТЬ”: ПСИХОЛОГИНЯ ПОЯСНИЛА, ЧИМ ҐАДЖЕТИ НЕБЕЗПЕЧНІ ДЛЯ ДІТЕЙ

“ЦИФРОВА ЗАЛЕЖНІСТЬ”: ПСИХОЛОГИНЯ ПОЯСНИЛА, ЧИМ ҐАДЖЕТИ НЕБЕЗПЕЧНІ ДЛЯ ДІТЕЙ

В Україні однією з найпопулярніших проблем дітей стала “цифрова залежність”, викликана безконтрольним використанням ґаджетів.

Як цифрові пристрої змінюють психіку малечі та якими проблемами це може обернутися в майбутньому, розповіла психологиня Любов Прудеус.

Експертка зазначила, що нинішнє покоління дітей було народжене в цифрову епоху. За її словами, їхні батьки постійно використовують ґаджети як няню і щиро не розуміють, що це шкодить.

“Якщо попрацювати зі школярами, які ходять до 1-3 класу, з них просто під час уроку “виходить демон”… Вони не можуть довго слухати, не можуть читати тексти. Вони думають – швидше б усе скінчилося, щоб я сів і спокійно грав. Вони намагаються уникати соціальних взаємин – це не цікаво. Їм складно спілкуватися з людьми, тому що це зайва робота для мозку – важка, треба шукати підхід. Для чого це, якщо можна у віртуальному світі задовольняти всі свої потреби – в любові, визнанні тощо?” – розповіла психологиня.

За її словами, сьогодні найпопулярнішими проблемами в дітей є синдром порушення уваги та гіперактивності (СПАУ).

“Вони не здатні надовго зосереджувати свою увагу. Це призведе до того, що людина не може глибоко зануритися в предмет. Яким вона стане фахівцем? Особа, що не має навичок взаємодії з оточенням, обираючи між простим і складним, завжди обирає просте. Їм не цікаво з іншими. Люди будуть все більше відходити від інституту сім’ї, від довготермінових стосунків, від стосунків з родичами”, – пояснила Прудеус.

Фахівчиня підкреслила, що цифрова залежність активує в мозку дітей ті ж самі зони, що й наркотики.

“Має бути цифрова гігієна. Ґаджети до 10 років не можна використовувати більше, ніж 15 хвилин на день. До 14 років – більше, ніж 1 годину 15 хвилин на день. Контент, який є зараз, не завжди про мир, добро і злагоду… Насильство, жорстокість і соціопатія – це вже якісь стандартні речі у дітей, якими не займаються, які постійно контактують тільки з машинами – з ґаджетами, телевізорами”, – зазначила вона.

Нагадаємо, нещодавно англійські вчені оприлюднили результати дослідження, згідно з яким “цифрова залежність” може стати згубною для психічного здоров’я підлітків.

Джерело “Таврийские вести”

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

НАДХОДЖЕННЯ ВІД «ЗЕМЕЛЬНИХ» ДОХОДІВ СКЛАЛИ 37 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

За січень 2020 року власники та орендарі земельних ділянок Херсонської області сплатили до  місцевих  бюджетів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *