You cannot copy content of this page
На головну / ГРОМАДА / У ЧЕРВОНОБЛАГОДАТНОМУ ОБГОВОРИЛИ РІЗНОПЛАНОВІ ПИТАННЯ ЖИТТЯ ГРОМАДИ

У ЧЕРВОНОБЛАГОДАТНОМУ ОБГОВОРИЛИ РІЗНОПЛАНОВІ ПИТАННЯ ЖИТТЯ ГРОМАДИ

Минулого тижня Горностаївський селищний голова Дмитро Ляхно зустрічався з мешканцями сіл Червоноблагодатне та Ольгине. Слід зазначити, що керівник ОТГ, окрім прийому громадян, практикує час від часу проводити зустрічі з мешканцями старостинських округів. Мета зустрічей – обговорення різнопланових питань життєдіяльності громади, вивчення назрілих проблем та напрацювання шляхів їх розв’язання спільно зі старостами та громадянами.

Відразу зауважимо, що дуже мало громадян використовують можливість, аби поспілкуватися з керівником громади, поділитися наболілим, дізнатися про нове у пенсійному та соціальному забезпеченні, про можливості знайти робоче місце чи отримати нову професію. Адже разом із селищним головою на інформаційні зустрічі приїздять представники цих соціальних служб.
– Під час зустрічей безпосередньо з мешканцями сіл можна отримати більше інформації про життя громад, – зазначив Дмитро Ляхно у розмові з автором цих рядків. – Озвучені проблеми з уст людей дають можливість приймати більш виважені рішення, які мають соціальний ефект для великої кількості членів громади, адже не у кожного мешканця села є можливість дістатися до селищної ради та розповісти про питання, що їх хвилюють. До того ж, ми намагаємося надати інформацію соціальних служб, аби люди знали, яку державну допомогу вони можуть отримати.
У Червоноблагодатному ті, хто прибув на зустріч (було десь до 30 чоловік), справді отримали для себе чимало цікавої інформації. Приміром, директор Горностаївського відділення центру зайнятості Антоніна Сулімовська повідомила, що наразі на обліку із Червоноблагодатненського округу перебуває 66 безробітних (а колись бувало й 200–300), а 6 чоловік навчалися за направленням центру зайнятості, 18 офіційних безробітних працювали на громадських роботах. Тож у безробітних є можливість знайти для себе заняття, а центр зайнятості може в цьому посприяти. Насправді ж, як зауважила Антоніна Сулімовська, працевлаштованих набагато більше, але працюють вони неофіційно – а це погано для самих людей. Адже стаж не зараховується і потім будуть проблеми з пенсіями.


Цю тему продовжила начальник Горностаїського відділення пенсійного забезпечення Аліна Онищук. Вона підтвердила, що стаж впливає на отримання пенсії – її призначатимуть, лише якщо буде мінімально 35 років страхового стажу. Вона розповіла хто, у якому віці та за яких умов може йти на пенсію, і що впливає на її розмір. Зокрема значила: якщо немає 15 років стажу, пенсія взагалі не призначається. Тож кожному потрібно запам’ятати: лише офіційне працевлаштування дає можливість виробити стаж, а внески до пенсійного фонду мають бути сплачені повністю, як мінімум, із мінімальної зарплати. Багатодітні матері (5 і більше дітей) можуть виходити на пенсію у 50 років за наявності 15 років страхового стажу.
У призначенні соціальних пільг та допомог останнім часом особливих змін, крім монетизції субсидій, немає, а прийом документів як і раніше здійснюється в старостинських округах, – повідомила начальник управління праці та соцзахисту Олена Кравченко. – Але на майбутнє обіцяють багато змін. Наразі ж громадянам треба пам’ятати, що можна отримувати лише один вид допомоги від держави – пільгу або допомогу. Тим, хто отримує субсидію, не варто накопичувати борги з житлово-комунальних послуг, бо держава перестане виплачувати субсидію. При заповненні декларації не приховувати доходи – бо нині за реєстраційними даними все стає явним і потім доведеться кошти повертати.
Після інформацій соціальних служб, селищний голова Дмитро Ляхно вислухав запитання червоноблагодатненців та акцентував увагу на відповідальності обох сторін – і влади, і громадян – за стан справ у громаді.

Звісно, сільчани ставили незручні запитання для селищного голови. Найперше мешканців Червоноблагодатного турбує бездоріжжя, бо дорогу до села й дорогою назвати не можна. Тому, очевидно, понад два роки вже немає автобусного сполучення із селами Червоноблагодатненського старостинського округу – вони відрізані від районного та обласного центрів.
Стосовно дороги селищний голова пообіцяти нічого не зміг, адже це дорога загального користування місцевого значення, якою має опікуватися Департамент будівництва та розвитку інфраструктури Херсонської облдержадміністрації. На маршрути автобусів ні селищна рада, ні районна адміністрація теж вплинути не може – перевізники не хочуть брати місцеві маршрути. Але на майбутнє – з депутатами це вже обговорили – селищна рада планує відкрити своє комунальне підприємство з автоперевезення, закупити два автобуси та пустити їх двома маршрутами по селам об’єднаної територіальної громади.
Звичайно, все одразу не зробиш, бо коштів на все не вистачає, тому до планів розвитку обираються ті, які зачіпають інтереси більшої кількості мешканців, – зазначив Дмитро Ляхно. – Саме на їх впровадження селищна рада намагається закумулювати свою увагу та кошти громади. Але ж, аби мати що витрачати, треба спочатку наповнити бюджет. А з цим у нас є проблеми, особливо в Червоноблагодатненському окрузі.
Присутні на зустрічі нарікали, що пошта в селі працює дуже погано, що не виїздять стоматологи в село на санацію дітей, що дехто з односельців «краде» воду, та запитували, коли замінять водонапірну башту в селі. Як з’ясувалося, в Червоноблагодатному постійно великі борги зі сплати за водокористування, хоча тариф на воду найнижчий – 9 гривень за куб – тому не вистачає коштів, аби сплатити за електроенергію і селищна рада змушена виділяти на ці потреби з бюджету.
За інформацією, що прозвучала на зустрічі, тут лише 33 відсотки власників земельних наділів задекларували свої доходи і борг за землю складає 100 тисяч гривень. Тож звідки будуть кошти у бюджеті, якщо так підходити до його наповнення? І як селищна рада розподілятиме кошти в громаді, коли, приміром, у Козачелагерському та Великоблаговіщенському старостинських округах стовідсотково задекларовано і сплачено податки, а в Червоноблагодатненському лише 33 %? Така проблема звучала й минулого року на зустрічі в Червоноблагодатному. Та з’ясувалося, ситуація не змінюється, люди тут ніяк не можуть зрозуміти, що відтепер влада – це вони самі. І їм, а не комусь іншому треба відповідально ставитися до наповнення бюджету, аби були кошти для розв’язання соціальних проблем.


Згадували червоноблагодатненці й про низькі зарплати вчителів – вважають, що саме через це їхня школа й досі не укомплектована викладачами трьох предметів; хвилювало питання, хто ж буде директором сільського Будинку культури; чому на одному полі дві ділянки поруч мають різну оцінку землі…
Понад дві з половиною години тривала загальна зустріч та ще й опісля – спілкування з окремими мешканцями громади, які, можливо, не хотіли озвучувати свої проблеми на широкий загал.
Індивідуальний прийом громадян продовжився того дня у селі Ольгиному – там зібралася невелика кількість людей, тож загального спілкування не вийшло. Мешканці села цікавилися питаннями пенсійного забезпечення, комунального обслуговування та працевлаштування.
За підсумками зустрічей та прийому громадян голова Горностаївської селищної ради має видати ряд доручень і вказівок з виконання пропозицій та вимог мешканців громади. Та як би там не було, інформування мешканців громади про дії, плани і проблеми ОТГ – це ще й свого роду залучення громадян до активної участі у місцевому самоврядуванні.

На зустрічах побувала Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

НА ХЕРСОНЩИНІ АВТОВЛАСНИКИ ПОПОВНИЛИ НА 3 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ

       За 9 місяців 2019 року автовласники Херсонщини сплатили до бюджетів місцевих громад  3404,5 тис. грн. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *