You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / У ПРАЦІ РОКИ ПРОЛЕТІЛИ…

У ПРАЦІ РОКИ ПРОЛЕТІЛИ…

З-поміж новорічно-різдвяних свят для родини Болдирєвих із Заводівки є ще одне важливе, яке збере за урочистим столом усю сім’ю. Це день народження берегині роду – матусі, бабусі, прабабусі, прапрабабусі Марії Сергіївни. Цьогорічний січень нарахував поважній іменинниці 94 роки. Таке суцвіття літ не кожен назбирає.

Роки Марії Болдирєвої минули у щоденній праці й турботі про дітей. Вона – учасниця війни, удостоєна звання «Мати-героїня», має медалі «За доблесный труд», «Медаль материнства» та інші. Однак найголовніше для неї – велика дружня родина.
На долю Марії Сергіївни випало чимало випробувань: голодомор, війна, період повоєнної відбудови. Однак не дивлячись на всі життєві виклики, жінка зберегла в своєму серці доброту і любов, якими і донині ділиться з рідними.
Іменинниця народилася в працьовитій українській родині, де шанували хліб і людей. Тож і сама після закінчення трьох класів пішла трудитися у місцевий колгосп – і так до виходу на заслужений відпочинок пропрацювала на сільськогосподарській ниві. А трудилася у польовій бригаді, щойно перші промені сонця освітять землю – сапою обполювала культури. Довелося й бавовну вирощувати, була ланковою. Так усе життя й не випускала сапи з рук не лише в колгоспі, а й удома – адже вистачало роботи на присадибній ділянці.
У рідному селі Заводівці доля звела з майбутнім чоловіком Іваном Дмитровичем (хоча він і не місцевий. Одружилися 1952 року. Сім’я повнилася дитячим сміхом – з чоловіком підняли на ноги п’ятеро дітей: доньок Надію, Катерину, Віру, Любов та сина Володимира. Як згадує довгожителька, оскільки породіллям не давали декретну відпустку, з лану возили підводами годувати дітей, які перебували в спеціалізованих яслах. Нині діти виросли, розлетілися з отчого дому й самі відчули радість батьківства. Багата М. Болдирєва одинадцятьма онуками, одинадцятьма правнуками та праправнучкою.

Оселя й подвір’я Болдирєвих потопають у квітах, біля яких і нині любить поратися шанована господиня, особливо привертають погляд жоржини. Славиться й випічкою, смачними пиріжками. Навіть хліб свого часу у печі випікала.
Марія Сергіївна завжди усміхнена та привітна. А син з родиною, з якими вона проживає, захоплюються її оптимізмом. І в день свого 94-річчя іменинниця зазначає, що світ тримається на доброті та любові. Саме це, за її словами, допомогло пережити життєві перипетії та лишитися молодою у душі.

Три покоління Болдирєвих (на передньому плані зліва праворуч) Марія Сергіївна, онука та донька

Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Деклараційна кампанія – 2021: хто зобов’язаний подати декларацію

З 1 січня стартувала деклараційна кампанія – 2021. Обов’язково мають подати декларацію платники податків: – …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *