You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / УКЛІН МУДРОСТІ, ДОСВІДУ І ПРОЖИТИМ РОКАМ

УКЛІН МУДРОСТІ, ДОСВІДУ І ПРОЖИТИМ РОКАМ

Для кожної людини приємно знати, що її пам’ятають в трудовому колективі, де вона працювала. Адля тих, хто вже на заслуженому відпочинку – подвійна втіха. Тож 1 жовтня, у Міжнародний день громадян похилого віку та день ветерана в Україні, стає тим моментом, коли в Горностаївському районі повсюдно проходять заходи щодо відзначення та вшанування літніх людей, ветеранів війни та праці.

Мета завжди одна – можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства, до тих, хто не в змозі потурбуватися про себе самостійно і водночас пильніше зосередитися на їхніх проблемах. Адже багатьом із них потрібна допомога в повсякденному житті, особливо сьогодні, коли основним джерелом існування є мала пенсія.
Та не будемо сьогодні розповідати про проблеми та незгоди цієї категорії громадян – це не новина – зосередимося на приємному.

У всіх старостинських округах Горностаївської та Костянтинівської ОТГ цього дня приділили увагу людям, за чиїми плечима нелегкі дороги. Святкували, вітали допомагали…
Для цього, приміром, у бюджеті Горностаївської селищної ради за програмою підтримки ветеранів передбачили 25 тисяч гривень: по 3 тисячі на Ольгинський та Великоблаговіщенський округи, а на Маринський, Заводівський, Козаче-Лагерський, Славненський, Червоноблагодатненський – по 2 тисячі, решта на Горностаївку.
У деяких селах організовували зустрічі, в інших – розносили додому подарункові набори. Розповідаючи про святковий «вогник» у селі Ольгиному, голова ветеранської організації Марія Ненько сказала:
– Відсвяткували, як і належить нашому поколінню, зі спогадами, піснями та увагою до кожного ветерана. Люди задоволені, та й нам приємно, що була нагода зустрітися, поспілкуватися.
У Славному та Новій Благовіщенці прийшли до ветеранів вій-ни та праці з подарунками.
У Каїрах відбулося традиційне спілкування з мешканцями КУ “Терцентр” . Їх вітали керівники Горностаївської та Любимівської територіальних громад, «Терцентру», Пенсійного фонду, ради ветеранів, голова клубу ветеранів «Спогад». Пісенне привітання подарували школярі Каїрського закладу освіти та колектив Горностаївського СБК “Заспів”. Слід додати, що одинокі люди з «Терцентру» завжди з нетерпінням чекають цього дня, знаючи, що в них буде багато гостей.


У селищі Горностаївці традиційно щороку почергово збирають одну категорію працівників окремої галузі. Цього разу це були працівники культури, бібліотек, музичної школи та журналісти. Час провели у приємному спілкуванні. Вітання від селищного голови Дмитра Ляхна, керівників районної та селищної ветеранських організацій, Пенсійного фонду та соціального захисту – все це сприймали люди поважного віку з вдячністю. Адже тут про кожного з них згадали, кожному подякували, подарували музичні вітання. Та й самі ветерани показали, що ще є «порох у порохівницях» – дарували одне одному чудовий настрій та поетичні мініатюри.
У Горностаївській селищній центральній бібліотеці в чудовому товаристві зібралися члени клубу «Книгоман» на свято праці, свято долі, свято життя «Іде на зустріч мудрість сивочола», щоб віддати свою шану і повагу людям, за спиною у яких великий віковий та життєвий шлях.
У Горностаївському Будинку дитячої творчості наразі проводять тиждень Доброти та Милосердя – діти відвідують людей похилого віку і допомагають їм по господарству.
До вшанування ветеранів долучали і спонсорів. Приміром, у Горностаївці районній та слищній раді ветеранів постійно допомагає пошанувати малозабезпечених ветеранів війни та праці підприємець Валерій Гузь – уже п’ятий раз він допоміг придбати продуктові набори та порадувати 17 сімей.
У Костянтинівській об’єднаній територіальній громаді для вшанування людей поважного віку закупили 306 подарункових наборів на 38 357 гривень і вручили усім пенсіонерам, які мають 70 і більше років.


Та люди прагнуть ще й спілкування. Тож святкові зустрічі на тему «Мудрі, добрі й багаті літами», чаювання, концерти відбулися у Дубівському, Червонополянському та Антонівському старостинських округах, де пенсіонерів вітав керівник територіальної громади Олексій Кільдеров. Приміром, у Будинку культури зібралося до півсотні людей поважного віку.
Кожен із вас вніс свій вклад у розвиток села, району, країни, невтомно працювали, виховали дітей, внуків, – зазначив у виступі Олексій Кільдеров. – Ми поважаємо вас і дякуємо за вашу невтомну працю. Усі надбання, які ви дарували, ми цінуємо, і будемо намагатися, по можливості, вас підтримати. Бажаю довгих років життя. Нехай у вас буде міцне здоров’я і ніколи не буде смутку в очах.
Щирі вітання та слова подяки від керівника ОТГ та вітання від молодого покоління, особливо найменшеньких – дітей, ветерани сприймали схвильовано, з вдячністю. Та й самі співали, ділилися спогадами.
Як бачимо, в Горностаївському районі стараються робити все можливе, щоб люди похилого віку хоча б у такі дні не почувалися самотніми.


Цікавилася Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

НА ХЕРСОНЩИНІ АВТОВЛАСНИКИ ПОПОВНИЛИ НА 3 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ

       За 9 місяців 2019 року автовласники Херсонщини сплатили до бюджетів місцевих громад  3404,5 тис. грн. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *