You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю. Він нагадує кожному, що поряд живуть люди, яким гірше, ніж нам, – це особи з інвалідністю, які мають особливі потреби та розраховують на людяність і допомогу стосовно них.

Основним законом України із соціального захисту осіб з інвалідністю є Закон «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні». Він визначає основи соціальної захищеності людей, які мають особливі потреби, і гарантує їм права, рівні з іншими громадянами в усіх сферах життя суспільства. А також полягає у наданні грошової допомоги, засобів пересування, протезування, встановленні опіки або стороннього догляду, а також доступу до установ, громадського транспорту та інших комунікацій.
Виконання закону забезпечують органи влади та місцевого самоврядування – пенсійний фонд, служби зайнятості, управління праці та соціального захисту населення, територіальні центри соціального обслуговування.

За станом на 1 грудня 2019 року, на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Горностаївської районної державної адміністрації перебуває 811 осіб з інвалідністю, з них 70 дітей. У число осіб з інвалідністю входять і 329 підопічних Каїрського психоневрологічного будинку-інтернату, які перебувають на утриманні держави.

Управління праці та соціального захисту населення веде облік осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які потребують забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів».

На ці потреби держава виділяє кошти. Лише нинішнього року протягом січня–листопада видано 227 направлень, укладено понад 50 договорів, за якими перераховано кошти підприємствам за фактично виконані роботи загалом на 522,7 тис. грн. Видано 145 одиниць технічних засобів реабілітації, а саме: протезно-ортопедичні вироби (протези нижніх та верхніх кінцівок) – 15; крісла колісні – 12; протезування молочної залози – 28; ортопедичне взут-тя – 32; засоби реабілітації (палиці, милиці, ходунки, шведські стінки, приліжкові столи, крісло-стілець, стіл-парта, сидіння для ванни тощо) – 58 одиниць.
Минулого року відповідно видано 130 одиниць технічних засобів реабілітації загалом на 797,3 тис. грн.
За рахунок державного бюджету особи з інвалідністю можуть пройти санаторно-курортне лікування – за станом на 1 грудня 2019 року 3 особи з інвалідністю скористалися такою можливістю.
У поточному році (як і декілька років поспіль) 12 дітей з інвалідністю з усіх населених пунктів району отримали послуги з коригування порушень розвитку дітей безпосередньо за місцем проживання фахівцями Херсонського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
З квітня 2019 року Уряд запровадив новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей із інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом «гроші ходять за людиною», згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2019 року № 309 “Про затвердження Порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу”. Цією послугою скористалася одна дитина, яка перебувала зі своєю мамою в реабілітаційному центрі Скадовськ “АКВА”.
Управління соціального захисту населення виконує усі передбачені чинним законодавством та у межах наявного фінансування заходи щодо реалізації державної політики у сфері соціального захисту осіб з інвалідністю.
Олена КРАВЧЕНКО, начальник управління праці та соцзахисту населення

 

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Деклараційна кампанія – 2021: хто зобов’язаний подати декларацію

З 1 січня стартувала деклараційна кампанія – 2021. Обов’язково мають подати декларацію платники податків: – …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *