You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО ГОВОРИЛИ ПІДПРИЄМЦІ З КЕРІВНИКОМ ГОРНОСТАЇВСЬКОЇ ОТГ

ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО ГОВОРИЛИ ПІДПРИЄМЦІ З КЕРІВНИКОМ ГОРНОСТАЇВСЬКОЇ ОТГ

У четвер відбулася зустріч очільника Горностаївської ОТГ Дмитра Ляхна з підприємцями. Переважно це були представники торгівлі на селищному ринку та в Горностаївці.За словами селищного голови, запрошували і з периферійних сіл громади, та, на жаль, ніхто не приїхав. Тож, здебільшого, мова йшла про роботу місцевого ринку та організаційну роботу селищної спілки підприємців.

Насампочатку, озвучивши мету зустрічі, селищний голова повідомив, що з підприємцями місцевого ринку вже спілкувалися тиждень тому і вони запропонували зібратися та обговорити назрілі питання. Нарікали на відсутність взаємодії селищної ради і дирекції ринку. Тож на обговорення винесли два питання: звіт про роботу селищного ринку та роль спілки підприємців у наданні допомоги й захисті прав.
Співпраця між органами влади та підприємцями – це дуже важлива складова економіки громади, – наголосив Дмитро Ляхно. – Ми розуміємо, що найголовніше завдання для наповнення селищного бюджету – це створення відповідних умов для розвитку бізнесу на території громади.
Голова запропонував підприємцям висловити своє бачення того, як повинно розвиватися підприємництво на території району, які кроки необхідні для налагодження конструктивного діалогу та запросив директора селищного ринку Сергія Ганзюка поінформувати, як працює ринок.
Озвучені цифри та порівняльний аналіз роботи комунального підприємства «Селищний ринок» засвідчили, що значна частина зароблених коштів витрачається на заробітну плату КП «Селищний ринок». Так, 2017 року ринок мав 365,9 тисячі гривень надходжень, зарплата склала 53 % від загального доходу; 2018-го – відповідно 395,3 тисячі гривень і на зарплату пішло 57 %; 2019-го (9 місяців) – мають 311,5 тисячі гривень, із яких 200 тисяч (62 %) витратили на заробітну плату. При цьому Сергій Ганзюк зазначив, що всі отримують мінімальну зарплату, без будь-яких премій і надбавок. Підприємство вважається прибутковим і сплачує всі податки. Зокрема, за 9 місяців нинішнього року сплатили 10 100 гривень податку за землю.
Стосовно розвитку ринку, то грошей на це майже не залишається. Спромоглися лише придбати 15 секцій огорожі, щоб замінити побиті, а також ларьок для обладнання адмінприміщення (за символічну ціну – дякуючи ПСП «Дружба») – за одну тисячу гривень,. На ремонт цієї будівлі селищна рада виділила 95 тисяч гривень.


Для того, аби мати кошти на розвиток, потрібно розширяти ринок. Тому директор ринку пропонує відвести місце для встановлення 15–20 МАФів і пропонує підприємцям обладнувати торгові місця. Селищний голова підтримує цю ідею: чим більше буде торгових точок, які працюватимуть не один день на тиждень, а постійно, тим більший прибуток матиме ринок. Водночас треба, щоб це був не один об’єкт малої архітектурної форми, а комплекс, адже для того, аби зробити проект та «прив’язку» до території, потрібно витратити 8 тисяч гривень.
Підприємці вносили свої пропозиції. Їх сьогодні турбує охорона ринку, тож вони вважають, що потрібно встановити відеокамери, або тримати охорону, бо є факти вторгнення у торгові кіоски, вночі територією бродять наркомани. Нарікали, що поліція не патрулює на території ринку. Та директор ринку пояснив, що все це потребує значних коштів, а їх підприємство не має, самі ж підприємці не згодні за свої кошти утримувати охоронців. Тож поки що обмежаться освітленням ринку та, можливо, встановленням двох відеокамер (якщо виділять кошти з бюджету ОТГ). А селищний голова доповнив, що домовляться з поліцією, аби вони на засадах співпраці заїжджали на ринок патрулювати.
Цікавило підприємців, чи підвищуватиметься вартість торгового місця та оренда земельних ділянок. Селищний голова закликав підприємців до об’єктивності в порівняннях і наголосив, що в Горностаївській ОТГ плата за землю встановлена на мінімальному рівні та є нижчою порівняно, приміром, із Великолепетиським районом чи Любимівською громадою. Водночас, зауважив: будь-які податкові пільги – це недоотримання бюджетних коштів.


Я погоджуюся з тим, що треба допомогти комунальним підприємствам і сприяти бізнесу, – сказав Дмитро Ляхно. – Та коли, через зниження оцінки вартості землі, ми не добираємо до бюджету майже 2 мільйони гривень, коли підвищується мінімальна заробітна плата, а фінансування галузі освіти та медицини поступово перекладається на місцеві бюджети – не підвищувати податки чи тарифи ми не можемо, адже від цього залежить наповнення селищного бюджету. Тому важливо, щоб і бізнес демонстрував більш відповідальне ставлення до сплати податків.


Зійшлися на тому, що якби ринок розширив свою дієвість, то можна було б і не підвищувати податки й тарифи. Втім, охочих приєднатися до проекту розміщення нових МАФів не виявилося – принаймі на цій нараді.
Про роботу селищної спілки підприємців говорив її голова Геннадій Крижановський. Спілка працює менше року, за цей час провели три зустрічі, запрошували працівників податкової та центру зайнятості. Голова спілки зреагував на зауваження, що про заходи з нагоди Дня підприємця багато хто навіть і не знав, бо не запросили. Визнав, що не допрацювали, надалі врахують помилку.
Геннадій Крижановський зазначив, що ініціатива має йти від самих підприємців, а він, як голова спілки, щоб захистити права та допомогти – представлятиме їхні інтереси. Запропонував записуватися в члени спілки підприємців, однак бажаючих були одиниці.
…Чи буде розвиватися підприємництво на Горностаївщині – залежить від багатьох факторів, тим більше у ринкових відносинах, які диктують інші умови, пропозиції та розкривають нові можливості для діяльності підприємців. І тут уже справа господарів ринку потурбуватися, аби зацікавилися саме їхньою пропозицією, від якої і підприємці, і відвідувачі не хотіли б відмовитися.
Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

НА ХЕРСОНЩИНІ АВТОВЛАСНИКИ ПОПОВНИЛИ НА 3 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ

       За 9 місяців 2019 року автовласники Херсонщини сплатили до бюджетів місцевих громад  3404,5 тис. грн. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *