You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ПОЖЕЖНИК-РЯТУВАЛЬНИК – ЦЕ НЕ ПРОФЕСІЯ, ЦЕ СПОСІБ ЖИТТЯ

ПОЖЕЖНИК-РЯТУВАЛЬНИК – ЦЕ НЕ ПРОФЕСІЯ, ЦЕ СПОСІБ ЖИТТЯ

Щороку у весняно-літній період, у зв’язку з підвищенням температури повітря, значно зростає ймовірність виникнення пожеж. У цей період фіксується близько 60 % пожеж від їх загальної річної кількості. У нашому посушливому степовому краї переважають тривожні виклики на ліквідацію загоряння сухостою в лісосмугах та посадках.

Цьогоріч навіть незважаючи на дощі статистика загорянь у районі невтішна: із початку року зафіксовано 14 пожеж. Наймасштабніша сталася нещодавно в балці на території Каїрського старостинського округу на землях Горностаївського лісництва. Тоді вигоріло 2,2 гектара зелених насаджень. Значних збитків, хоча й територія загоряння була невелика, завдала остання пожежа, яка сталася того тижня. На сільгосппідприємстві загорівся дороговартісний сучасний трактор-навантажувач фірми «Manitou». За попередніми висновками – пожежу спричинило замикання електропроводки.
Ці факти вкотре застерігають та нагадують: вогняна стихія безжалісна і її випустити не складно – важкі й непоправні можуть бути наслідки. А якщо врахувати, що від селища Горностаївки, де розташована 9 Державна пожежна частина, до найдальшої точки на мапі району понад 45 кілометрів, фізично вогнеборцям важко дістатися до місця загоряння за короткий термін – а коли «гуляє червоний півень» дорога кожна хвилина. У цих випадках незамінні місцеві пожежні команди (МПК). Із 25-ти населених пунктів нашого району лише в селі Каїрах є такий підрозділ Державної пожежно-рятувальної служби (не рахуючи декілька бригад, які функціонують на підприємствах).


Каїрська пожежна команда створена 2013 року – таке рішення ухвалила сільська рада. Протяжність бо ж села значна та й багато на його території балок та посадок. Для потреб МПК районна пожежна частина передала пожежну машину. Особовий склад – чотири чоловіки. Це С. П. Горстка, Є. В. Стуканов, С. М. Котляр – він, до речі, учасник бойових дій в зоні АТО, а нині приборкує руйнівну стихію і рятує людей із вогняних пасток. Очолює команду Ю. М. Свириденко. Вони – як один ланцюг: діють згуртовано, пліч-о-пліч відповідально несуть варту на ввіреній ділянці. Адже як ніхто знають, що рятувальна робота небезпечна і вимагає довірливої співпраці – неправильне рішення або поведінка може загрожувати здоров’ю і навіть життю як вогнеборця, так й інших людей. Є в колективі й новобранці, й досвідчені пожежники (до слова, наймолодшому – 25 років, найстаршому – 57). Графік чергування розписаний буквально на хвилини, навіть коли немає викликів. Теоретичні та практичні заняття, перевірка техніки та обладнання… А пожежна машина у них завжди готова до використання за призначенням, це навіть відмітило обласне керівництво під час цьогорічного планового техогляду.


Окрім виїздів на виклики щодо загоряння на території Каїрського старостинського округу, каїрська команда також допомагає ліквідовувати пожежі в екосистемах сусідньої Горностаївки. Через своєрідні ландшафтно-природні умови прибережної зони (багато ярів та балок, де через високу температуру влітку достатньо лише іскри, щоб вогонь швидко набрав обертів у сухій траві й швидко охопив велику територію) інколи вогнеборцям 9 Державної пожежної частини не обійтися під підтримки колег-каїрців, щоб здолати розбурхану стихію й не дати перерости в масштабну пожежу. Скажімо, торік Каїрська МПК здійснила понад 80 виїздів на пожежі на території села Каїр та на допомогу Горностаївським вогнеборцям. Тож місцеві пожежні команди, за словами співробітників Горностаївського районного сектору та 9 ДПРЧ, вкрай необхідні: якщо не в кожному селі, то хоча б одна на декілька населених пунктів.


Зважаючи на спеку не зайвим буде нагадати, щоб відпочивальники були відповідальними під час відвідування лісових масивів, бо ж навіть один не загашений недопалок або сірник може призвести до виникнення масштабної пожежі. Адже на практиці, хоча ми всі розуміємо користь зелених насаджень, чомусь так безвідповідально ставимося до природи. Рятувальники акцентують увагу й на недопущенні виникнення пожеж на відкритих територіях внаслідок спалювання сухої рослинності та нагадують про небезпеку, що несе за собою неконтрольований вогонь.
Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

СЕСІЯ РАЙОННОЇ РАДИ: ЗМІНИ ДО БЮДЖЕТУ ТА МЕДИЧНІ ПИТАННЯ

В останні дні червня відбулася 38 сесія Горностаївської районної ради. З 26 депутатів у роботі …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *