You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ПІД ОПІКОЮ «ТЕРЦЕНТРУ»

ПІД ОПІКОЮ «ТЕРЦЕНТРУ»

Соціальну допомогу пенсіонерам, інвалідам та одиноким непраце-здатним громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, надає комунальна установа «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді».

Минулими роками установа обслуговувала громадян усього Горностаївського району, але внаслідок децентралізації кожна територіальна громада нині створює свої центри обслуговування, тож наразі Горностаївський «Терцентр» переважно опікується громадянами населених пунктів Горностаївської ОТГ.
Якими послугами «Терцентр» охоплює мешканців, які потребують цього, інформував директор установи Олександр Слісаренко на сесії Горностаївської селищної ради.
Територіальний центр через структурні підрозділи забезпечує безоплатне соціальне обслуговування громадянам похилого віку та інвалідам, які не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, та надає платні соціальні послуги громадянам, які мають таких рідних.


Працюють відділення: соціальної допомоги вдома; денного перебування стаціонарного догляду постійного або тимчасового проживання; відділ соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Минулого, 2019-го, року підрозділи установи загалом у районі виявили 1 258 та обслужили 1 221особу, які потребували соціального обслуговування. Із них 321 особа отримала соціальні послуги на платній основі. Працівники установи надали 60 484 соціально-побутових послуг та здійснили 44 900 відвідувань. Надавалися соціальні послуги громадянам 10 сіл району та селища у двох об’єднаних територіальних громадах Горностаївського району (Костянтинівська ОТГ та Горностаївська ОТГ).
Крім того, надавалися інформаційні, перукарські, соціально-економічні, транспортні та медичні послуги. З-поміж найбільш затребуваних соціально-побутові послуги: доставка продуктів харчування, медикаментів; ведення домашнього господарства; допомога в приготуванні їжі; сільськогосподарські роботи (обробіток городів); допомога у рубці та занесенні дров, вугілля; оформлення субсидій та оплата комунальних послуг тощо.


Відділенням соціальної допомоги вдома виявлено 225 громадян похилого віку та інвалідів, які знаходяться в складних життєвих обставинах та вкрай потребують сторонньої допомоги. Охоплено обслуговуванням 217 осіб: на безоплатній основі послуги отримали 158 громадян, на платній – 59, з них 42 ветеранів війни та 5 громадян з обмеженими фізичними можливостями, 40 осіб з інвалідністю. Працівники відділення надали 48 173 соціальних послуг та здійснили 22 058 відвідувань.
З квітня 2019 року територіальний центр розширив обсяг послуг, зокрема медичних послуг та послуг перукаря – селищна рада для цього виділила спеціально облаштоване приміщення. Відділення обслуговує громадян на платній та безоплатній основі незалежно від їх сімейного стану. Перукарем обслуговано 131 особу, послугами на платній основі скористались 131 особа, надано послуг на 4 600 грн. Всього працівники відділення організації надання адресної грошової та натуральної допомоги, куди входить і ремонтна бригада, охопили послугами 245 осіб, з них 150 на безоплатній основі.
За неповний минулий рік медичними послугами та послугами «Банк одягу» скористалися понад 300 осіб. Медичні послуги надаються безкоштовно.
У відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання протягом 2019 року обслуговано 33 особи.
Для поліпшення умов проживання мешканців стаціонару 2019 року здійснено поточний ремонт харчоблоку, господарського складу пральні та коридорів житлового приміщення.
Усі мешканці забезпечувались чотириразовим харчуванням відповідно до нормативів. За минулий рік з бюджетів громад для мешканців стаціонару придбано продуктів харчування на 286,1 тис. грн та медикаментів на 35,4 тис. грн.
Відділ соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом року виявив 467 та обслужив 438 осіб, які потребують сторонньої допомоги. Вели соціальний супровід сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Як результат, запобіг-ли соціальному сирітству в 28 сім’ях. Протягом звітного періоду з соціального супроводу знято 7 сімей з досягненням позитивного результату.
Під час карантину працівники «Терцентру» разом з благодійними організаціями надавали допомогу продуктами харчування одиноким громадянам, які перебувають на їхньому обслуговуванні.

Горностаївська ОТГ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

КОСТЯНТИНІВСЬКА ОТГ ОТРИМАЛА ДВА ШКІЛЬНИХ АВТОБУСИ

Минулого тижня Костянтинівська ОТГ отримала два нових автобуси для закладів освіти – Костянтинівського та Червонополянського. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *