You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ОЧІКУЄМО НА РОЗУМІННЯ ВЛАДИ ТА ЗМІНИ НА КРАЩЕ

ОЧІКУЄМО НА РОЗУМІННЯ ВЛАДИ ТА ЗМІНИ НА КРАЩЕ

Настав 2020 рік. Традиційно напередодні нового ми цікавимося, чим запам’ятався минулий рік. Зокрема поцікавилися, що змінилося в старостинських округах після об’єднання, що вдалося та які проблеми докучають. Про це ми говоримо з керівником Славненського старостинського округу Горностаївської ОТГ Віталієм МИХАЙЛЮКОМ.

– Віталію Богдановичу, минуло вже понад два роки, як Славне увійшло до складу Горностаївської ОТГ. Розкажіть, що особ-ливого вдалося зробити для мешканців вашого округу в році, що минає?
– Значним здобутком для нашої сільської громади я вважаю завершення робіт з повної заміни водомережі у Славному та початок такої роботи у Новій Благовіщенці – там уже проклали 300 метрів труб. Але в цьому селі важко це робити, адже там працює 2 водонапірні башти, одна з них на 12 чоловік. Зараз он проблема там виникла – треба насос замінити, який коштує 18 тисяч, та ще провід 22 тисячі. Поїхали комунальники встановлювати. Будемо намагатися все ж впорядкувати водомережу і в Новій Благовіщенці.
Планували огорожу на кладовищі встановити, та не вистачило коштів. Але згодом ми обов’язково це зробимо. Нам вдалося укріпили комунальне підприємство – купили за інфраструктурну субвенцію трактор та косарку. Щоправда ми багато зробили, коли ще працювали самостійно, тож нам трохи легше.
Сьогодні є чітке бачення розвитку, є над чим працювати. І все, що плануємо – робимо. Знаходимо порузуміння і підтримку керівника громади Дмитра Ляхна. Очікуємо ухвалення необхідних для нас законопроєктів та розуміння того, що не буде розвитку громад, якщо на них перекладуть фінансування усіх соціальних закладів.
Багато планів є, але все потребує коштів. Дехто висловлює думку, що Славне могло б бути успішнішим селом, якби господарювало самостійно. Однак повернути нічого назад не можливо.
– Що залишається найбільш проблемним для славненців?
– Одне з найболючіших і проблемних питань – ремонт доріг між населеними пунктами. Ви ось їхали, бачили, яка до нас дорога? Щось там на цій дорозі Горностаївка – Славне роблять уже другий рік, а до нас ніяк не дійдуть. До Великої Благовіщенки щось зробили, а коли до нашої дороги дійде черга – не знаємо. Причому, йдеться не про асфальтове покриття, а тільки про забезпечення можливості проїзду. Дорога, справді, в окремих місцях надзвичайно аварійна. А до Нової Благовіщенки машиною, коли дощить, проїхати неможливо. Он комунальники машиною їхали ремонтувати водомережу та й повернулися – поїхали трактором. Катастрофічний стан доріг з кожним роком погіршується. Ми сподівалися, що цьогоріч ця проблема хоча б у деяких аспектах вирішиться.
Це дороги загального користуваня місцевого значення і коштами розпоряджається область. Якби їх передавали на громади, то, думаю, справи з дорогами були б кращі. Держава обіцяла, що після створення ОТГ нам будуть передані дороги між населеними пунктами з відповідним фінансуванням. Поки що цього ми не бачимо. Це дуже ускладнює процес розвитку. До Нової Благовіщенки взагалі проїхати в дощ неможливо.


– Як із соціальною сферою села, що хвилює сільську громаду ?
– Бачите, сьогодні в сільській соціальній сфері чимало нез’ясованих питань через реформи освіти, медицини. Громада забезпечує соціальну сферу усім, відповідно до своїх повноважень, та ще й зверх того – що їй «навішують». Усі питання в громаді вирішуються колегіально і практично кошти, які надходять від округу, розподіляються відповідно на округ. Але щороку все більше повноважень навішують на місцеві бюджети. Незрозуміло, що буде з ФАПами. Та що там незрозумілого – громада бере на своє утримання в тих округах, де немає 750 мешканців. А школи теж хочуть перекласти на місцеві бюджети, хоча вже частково переклали фінансування. Але ж це повноваження держави. Що ж виходить: якщо у нас менше людей, то що вони не люди і не потребують медичної допомоги. То для чого ми тут поставлені? Щоб забезпечити життєдіяльність громади? А як? Коли все згортаємо, закриваємо, скорочуємо… Що ж залишиться в селах? Думаю, треба перед владою відстоювати свої права. Бо інакше про який розвиток сільської території можна говорити?


– Ви задоволені своєю роботою?
– Робота сільського старости для мене не нова. Адже я до цього не одне скликання працював сільським головою, отож усі проблеми нашої громади мені знайомі. Але посада старости більш відповідальна. Я представляю інтереси мешканців у Горностаївській ОТГ і маю захищати їхні інтереси. Щоб не сталося на селі – люди ідуть до старости. Я місцевий, мене усі знають. Намагаюся допомогти, задовольнити їхні запити.
– Давайте розмову завершимо на мажорній ноті: що б Ви хотіли побажати своїм землякам у новому році?
– Справді, Новий 2020 рік настає, тож давайте на мить згадаємо, що минулий рік приніс та в чому не виправдав надій. І помріємо… Адже саме Новий рік є святом мрій і сподівань. Давайте відкинемо все негативне з минулого року, залишаючи в наступний лише приємні спогади та думки. Ми народ витривалий і сильний, завжди знаходили вихід з будь-якої ситуації. Думаю, будемо жити, працювати, вірити і робити все, щоб задумане збулося.
Від щирого серця вітаю всіх мешканців Горностаївщини з новорічними та різдвяними святами. Бажаю у 2020 році вдалого втілення усього запланованого, щоб у нашій країні і в кожній оселі панували злагода, мир і спокій, а кожен новий день дарував віру та впевненість у майбутньому.
Спілкувалася Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Деклараційна кампанія – 2021: хто зобов’язаний подати декларацію

З 1 січня стартувала деклараційна кампанія – 2021. Обов’язково мають подати декларацію платники податків: – …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *