You cannot copy content of this page
На головну / ГРОМАДА / НА ХЕРСОНЩИНІ УТВОРИЛИ 5 РАЙОНІВ ТА 49 ОТГ: КОГО ТЕПЕР ОБИРАТИМУТЬ НА МІСЦЕВИХ ВИБОРАХ?

НА ХЕРСОНЩИНІ УТВОРИЛИ 5 РАЙОНІВ ТА 49 ОТГ: КОГО ТЕПЕР ОБИРАТИМУТЬ НА МІСЦЕВИХ ВИБОРАХ?

Верховна Рада внесла зміни до Виборчого та Кримінального кодексів, а також призначила чергові місцеві вибори на 25 жовтня. Пояснюємо, що змінилося в законі та процедурі проведення виборів.

Кого обиратимемо
На прийдешніх місцевих виборах обиратимемо депутатів обласних,  районних рад, а також ради ОТГ і міських, селищних та сільських голів. 
Отож, виборці Херсонщини 25-го жовтня будуть обирати:
– депутатів Херсонської обласної ради;
– депутатів 5 районних рад;
– депутатів та голів 38-ми територіальних громад.
 Нагадаємо,  раніше уряд затвердив перспективний план формування територій громад, в т. ч.  і Херсонщини.
За якою системою пройдуть вибори
Партійна (пропорційна) система виборів починається в містах, де від 10 тисяч виборців. Кандидатів висуватимуть лише партії по своєму списку, при цьому кандидат може бути позапартійним. У сільські, селищні і міські голови можна йти самовисуванцем. У громадах, де виборців менше 10 тисяч, буде змішана система виборів. Також можна балотуватися одночасно на посаду голови і в депутати відповідної ради. 
Партійний список не передбачає членство в партії. Тобто, позапартійний громадянин може йти в депутати від якоїсь партії. При цьому він має вказати, що є позапартійним.
Прохідний бар’єр і виборча квота
Партійна організація може претендувати на депутатські мандати, якщо за неї проголосують понад 5 % виборців. Першим у територіальному виборчому списку організації партії розміщують кандидата, включеного до такого списку під першим номером. Кандидати в депутати, які отримали кількість голосів 25 % і вище за розмір виборчої квоти, розміщуються після першого номера списку за зменшенням відсотків голосів.
 Якщо партія не здолає виборчий бар’єр –
 ніхто не проходить у депутати
Якщо кандидат набере багато голосів, а його партія не здолає 5-відсотковий бар’єр, то він не зможе  отримати мандат – так визначили наші законодавці.
За словами керівника Херсонського обласного відділення Комітету виборців України Дементія Бєлого, може бути ще один перекіс. Якщо, наприклад, до міської ОТГ входять 10 сільських населених пунктів, то вони можуть і не отримати своїх представників у раді. Тобто, усі обранці будуть із міста, бо наберуть більше голосів. Тому обрані депутати мають представляти інтереси усього єдиного виборчого округу ОТГ, а не якогось населеного пункту.
Коли розпочнуться зміни
Як випливає із ухваленої Постанови № 3650 «Про утворення та ліквідацію районів», межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного району.
Постановою ліквідують усі нині існуючі райони в областях. Однак реальні зміни розпочнуться  після виборів до місцевих рад, які заплановані на 25 жовтня 2020 р.
Після цього виборча комісія встановлює підсумки голосування, крім цього, вибори мерів відбуватимуться в два тури, тобто ще три тижні на проведення другого туру.  Тому листопад стане таким суто технічним місяцем, коли ще будуть варитися над встановленням результатів голосування. Лише в грудні запрацюють новостворені органи, які розпочнуть процедуру реорганізації, наприклад, тих районних рад, які увійдуть в новий район, і тих територіальних громад, які не об’єднувалися до цього. І вже в грудні будуть затверджувати бюджети громад.
Які повноваження матимуть новостворені районні ради – поки що однозначно сказати складно. Адже це залежатиме від ухвалення іншого законопроєкту, 3614, у якому йдеться про визначення повноважень та фінансування цих рад.
Осінні вибори на рівні ОТГ, міст, районів та областей відбуватимуться за новим Виборчим кодексом. Утім, низку питань досі не унормовано.
Підготувала Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

КОСТЯНТИНІВСЬКА ОТГ ОТРИМАЛА ДВА ШКІЛЬНИХ АВТОБУСИ

Минулого тижня Костянтинівська ОТГ отримала два нових автобуси для закладів освіти – Костянтинівського та Червонополянського. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *