You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / НА КОЗАЦЬКУ ТРИЗНУ – ДО КНЯЗЕ-ГРИГОРІВКИ

НА КОЗАЦЬКУ ТРИЗНУ – ДО КНЯЗЕ-ГРИГОРІВКИ

У Свято Трійці козаки вшанували наших пращурів та подвиг українських козаків – взяли участь у щорічній тризні, здійснивши традиційну поїздку до Князе-Григорівського храму.

Для Горностаївського куреня Війська Запорозького Низового стало доброю традицією справляти козацьку поминальну тризну, присвячену загиблим бійцям за Україну всіх часів. Вибір святого місця не випадковий – саме Князе-Григорівський отець Микола далекими дев’яностими роками благословив на відродження традицій славних лицарів-запорожців та на добрі справи козацький осередок Горностаївщини.
Козацька тризна була приурочена трагічній сторінці української минувшини: 4 червня 1775 року за наказом російської імператриці Катерини II було знищено останню Запорізьку Січ. Тоді стотисячне московське військо оточило Запорізьку Січ і спалило її, а захоплених у полон козаків закатували або відправили на заслання.
Тож цього недільного дня отаман з козаками, капелан куреня та берегині побували на молебні, у спільній молитві просили у Святої Трійці заступництва, зверталися до Господа з проханнями дарувати мир державі та всім людям землі нашої…
Опісля спустили на воду пам’ятний вінок за загиблими козаками у червні 1775 року. Завітали й додому до отця Миколи. Спілкування з князе-григорівським отцем, як завжди, відбулося в душевній атмосфері. Згадували роки становлення та розповідали про теперішні здобутки. А мудрі настанови та духовні поради благочинного старця були актуальними.

Сьогодні ми зібралися тут, щоб вшанувати пам’ять загиблих козаків, – зазначив отаман Горностаївського куреня ВНЗ Олександр Слісаренко. – Козацтво відіграло значну роль у становленні нашої країни та вплинуло на національну культуру та самосвідомость. Козаки завжди відрізнялися героїзмом, мужністю, незламністю духу та волелюбністю. Саме ця риса найважливіша й сьогодні, коли найкращі сини й дочки України відстоюють територіальну цілісність на Сході країни. Потрібно пишатися тим, що ми – українці, нащадки козацькі, а козацькому роду, як відомо, нема переводу…
Під час тризни було вручено козакам шеврони Горностаївського куреня ВНЗ. Закінчилася тризна козацьким кулішем у трапезній Заводівського храму.


Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

СЕСІЯ РАЙОННОЇ РАДИ: ЗМІНИ ДО БЮДЖЕТУ ТА МЕДИЧНІ ПИТАННЯ

В останні дні червня відбулася 38 сесія Горностаївської районної ради. З 26 депутатів у роботі …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *