You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / НА ГОРНОСТАЇВЩИНІ Є СВІЙ «КУЛІБІН», ЯКИЙ МАЙСТРУЄ ТРАКТОРИ

НА ГОРНОСТАЇВЩИНІ Є СВІЙ «КУЛІБІН», ЯКИЙ МАЙСТРУЄ ТРАКТОРИ

Сергія Миколайовича КІСТРІНЯ у невеличкому степовому селі Василівці Горностаївського району знають і малі, й дорослі односельці – як доморощеного інженера й механіка, майстра-дивака, а в першу чергу – як чоловіка, в чиєму дворі стоять власноруч змайстровані міні-трактор на дистанційному управлінні та справжній трактор. Вдалося побачити це диво техніки на власні очі, коли була у Василівці.

На календарі XXI століття, але без трактора в сільському господарстві не обійтися. Мине ще не один десяток років, а він так і працюватиме на землі: можливо, стане ще потужнішим чи взагалі не потребуватиме механізатора. Він – головний помічник на городі й у полі. Можливо, саме із цієї причини й сьогодні місцеві «Кулібіни» продовжують створювати власноруч техніку: іноді не схожу на залізних заводських братів, проте економічну, дешеву й роботящу.
Першу міні-машину Сергій Кістрінь зробив просто так – для розваги, а можливо для того, аби перевірити свої знання і вміння щось конструювати. Це копія трактора на дистанційному управлінні. І диво техніки – не «заморська штучка», а витвір місцевого умільця-тракториста, де все працює як належить, дверцята відчиняються. На міні-тракторі майстер навіть прикріпив знак із зазначенням країни-виробника – герб України.


Якось ми приїхали у Василівку, а Сергій показував односельцям на площі біля сільського клубу свій міні-тракторець, – пригадав директор ТОВ «ТД «Горностаївський райагрохім» Юрій Васильєв. – Керував дистанційкою – тракторець і вперед, і назад їде, і повороти робить. Діти й дорослі дуже захоплено спостерігали… Умілі руки в чоловіка.


Тракторець і справді вийшов доволі вдалий. Юрій Михайлович розповів, що Сергій Кістрінь тривалий час працював трактористом на підприємстві, тож досконало знає техніку, сам завжди її ремонтував. Нині пішов на свої «хліба», обробляє самостійно паї. Можливо це й спонукало василівського умільця сконструювати собі ще й трактор для роботи в полі, про який ми не лише дізналися, а й побачили.
Сергій Миколайович запросив нас поглянути на його новий виріб, складати який він уже завершує. Повів у сарай, де стояв зовні вже готовий до роботи трактор, якого він сховав подалі від допитливих очей. Посміхаючись, розповів, де брав запчастини: дещо підсобирав зі старої техніки, дещо виписав – доставляли «Новою поштою». Кував, точив, зварював – усе сам. Складав залізного коня майстер по гвинтику. Не подумайте, що умілець працював за заводськими кресленнями – моделі сталевого коня проєктував «із пам’яті». Довгі роки праці трактористом-механізатором не минули даремно.
За словами майстра, його творіння нічим не поступається заводській техніці. Трактор можна буде використовувати для виконання усіх видів сільськогосподарських робіт.

Довідково. З-поміж різних моделей марок тракторів зустрічаються воістину «тракторні шедеври» – у них закладено мало не всі досягнення, які накопичило людство за останні сто років. 1946 року бідний італійський Кулібін Ферруччо Ламборгіні почав робити трактори із залишків знищеної військової техніки. Минули десятиліття, але тракторні красені Lamborghini випускаються й нині. А майстрів-умільців називають «кулібіними».

Відверто кажучи, василівський «Кулібін» не надто говіркий, і дуже складно було випитати в нього щось, окрім технічних характеристик його конструкцій (у чому я зовсім не розбираюся). Тож багато про сам трактор розповідати не буду – покажу на світлині. Головне, що вдалося запам’ятати з розповіді: селяни не мають стільки грошей, щоб прицінюватися до імпортних машин, тому віддають перевагу найпростішій саморобній техніці, бо це допомагає суттєво заощаджувати сімейний бюджет, та й складена власноруч, вона коштуватиме дешевше й служитиме надійніше.
Добре, що умільця розуміє дружина, не лише виділяє із сімейного бюджету кошти на запчастини, а й інколи підсобляє: щось потримати, інструмент подати.
У дворі та сараї ми побачили багато різного залізяччя в розібраному вигляді – тобто, заготовок, що колись може знадобитися майстру для його чергового виробу. Тут навіть коробка зі старого «Запорожця» стоїть на городі… Загалом Сергій Кістрінь ніколи не сидить без діла – йому постійно, як сам каже, дай щось змайструвати. У голові сільського раціоналізатора чимало проєктів, але… чи вистачить грошей на все? Та він задоволений, що наразі саморобний трактор буде найпершим помічником в обробітку землі на ниві, що дісталася його батькам після розпаювання колишнього колгоспного масиву.
Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Деклараційна кампанія – 2021: хто зобов’язаний подати декларацію

З 1 січня стартувала деклараційна кампанія – 2021. Обов’язково мають подати декларацію платники податків: – …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *