You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ЛЮБОВ ДО МУЗИКИ ТА СПІВУ ПЕРЕДАЄ ДІТЯМ

ЛЮБОВ ДО МУЗИКИ ТА СПІВУ ПЕРЕДАЄ ДІТЯМ

Рік, що минає, для заслуженої працівниці культури, керівниці зразкової вокальної студії «Ластівочка» Любові Хоменко був насичений приємними подіями. Найперше, порадували творчими успіхами вихованці: 2019-го у здобутку студії два Супер Гран-прі та 8 Гран-прі, безліч перших місць. А ще цьогорічна золота осінь для Любов Василівни була щедрою на щирі вітання з ювілейним днем народження.

КОЛИ ЖИТТЯ – ЦЕ ПІСНЯ, а навколишній світ сповнений любов’ю до музики – то така людина відрізняється від інших. Саме такою є Л. В. Хоменко. Сіяти в дитячих душах зерна любові до музики та співу, виявляти вокальні таланти стало справжнім покликанням для Любові Василівни. Її уроки вокалу відвідують юні дарування не лише із Горностаївки, а й із сіл району. Наставниця навчає чисто та правильно інтонувати, співати душею. Поради заслуженого працівника культури завжди слушні, а настанови професійні. В міру вимоглива, наполегливо веде вихованців зразкової студії «Ластівочка» у світ музики, якою переповнена сама. Лише професіоналізму тут замало. Треба ще віддавати часточку своєї душі. І це не просто гарні слова.
Праця вокаліста – велика праця. Л. Хоменко щодня йде до класу й стовід-сотково викладається на заняттях – не просто говорить дитині як правильно взяти ноту, а разом «проходять» проблемний фрагмент пісні. Вона готова допізна засиджуватися у студії та у вихідні займатися з юними даруваннями – аби посаджені зерна проростали новими успіхами вихованців. Це її життя.


Педагог працює не лише над постановкою голосу та навчає вокалу. Любов Василівна формує різносторонню особистість: навчає студійців товариськості, прищеплює гарні манери, формує мову, стежить за зовнішнім виглядом, навчає пластиці, наділяєте вірою в себе і стумулюєте до перемог… Не відходить від ластів’ят і під час фестивалів та концертів. І з маленьких пташенят-ластів’ят поволі формуються справжні зірочки! Високу виконавську майстерність вихованці підтверджують на всеукраїнських та міжнародних конкурсах, де займають призові місця і отримують Гран-прі. Кожен рік є досить плідним для студійців. Лише за останній період лауреатами стали: Єлизавета Марухіна, Маргарита Пташенчук, Дар’я Савченко, Андрій Багжанов, Ксюша Керей, Софія Зборовська,Єлизавета Карпеченко…


Члени журі неодноразово зазначають, що Любов Хоменко завжди привозить достойних конкурсантів. Усі перемоги юних вокалістів, це здобутки викладача – Л. В. Хоменко. А щасливі, сяючі очі дитини – це найкраща нагорода для неї та батьків.
Про своїх вихованців розповідає з особливою ніжністю й теплотою, з піднесенням та гордістю – про їхні досягнення й переможні виступи на різноманітних творчих конкурсах. Радіє, коли випускники студії обирають для себе музичну професійну стежину. Тож можна без перебільшення сказати, що Любов Василівна все тепло свого серця віддає дітям.
Нині зразкову вокальну студію «Ластівочка» відвідує майже 30 дітей. А взагалі важко підрахувати, скільки ластів’ят – здібних і не дуже, тих, кого до студії привела любов до музики, й тих, хто пішов учитися з волі батьків – випорхнуло в самостійне життя зі студії. Звісно, не всі пов’язали свою долю з вокалом, однак набуті знання та вміння не були зайвими – це стало способом їхнього життя. А є й такі, хто обрав стежку музиканта. Це Юля Філімонова, Кирило Васильєв, Альона Наливайко – вона студентка Львівської консерваторії (клас джазу).
Батьки завдячують Любові Хоменко за слова настанов, за любов та щирість, за розуміння, адже знайти підхід до дітей та зуміти віднайти ключі до їхніх душ не так і просто.

Дмитро Ляхно, очільник Горностаївської ОТГ:

– Від себе особисто й від усієї громади щиро дякую Любові Хоменко за те, що упродовж багатьох років зав-дяки її таланту наші діти мають високі здобутки й прославляють свою малу батьківщину та Херсонщину. Хочеться побажати їй міцного здоров’я, щоб ще довго радувати нас творчістю та запалювати на музичному олімпі нові зірочки. Навіть батьки дивуються вмінню Любові Хоменко розкривати здібності дітей. Неодноразово під час спілкування дехто зазначає: «Ми не думали, що наші діти такі талановиті». Любов Василівна – Педагог з великої літери. І якщо раптом, не дай Боже, захоче переїхати до дітей – нам її замінити буде дуже складно. Ми вирішили підтримати юних музикантів: на сесії селищної ради виділили із місцевого бюджету матеріальне заохочення для володарів Супер Гран-прі та Гран-прі – Єлизавети Карпеченко, Софії Зборовської, Маргарити Пташенчук (студія «Ластівочка») та Дмитра Пташенчука, Володимира Саманова (дитяча музична школа), які вибороли ці високі звання у фіналі Всеукраїнського проєкту на початку грудня. Подарункові сертифікати юним музикантам вручимо під час відкриття новорічної ялинки.

Наталія Карпеченко, директорка Горностаївського будинку дитячої творчості:

– Любов Хоменко великий професіонал, багато зробила для громади, суспільства: прививає любов у підростаючого покоління до краси, культури, національних традицій. Однак найголов-
ніше – вона любить дітей, любить свою роботу і працює самовіддано. Не має ні вихідних, ні свят, ні відпустки – настільки віддається роботі. Не рахується з віком і здоров’ям – майже щосуботи возить вихованців на конкурси та фестивалі. Вона цим уболіває і цим живе. Таких людей одиниці. Онуку Єлизавету почали водити у студію з чотирьох років . За 10 років Любов Василівна «розкрила» голос онуки, виробила стиль виконання. Про творчі успіхи свідчить безліч нагород. А цьогоріч Ліза стала володаркою Супер Гран-прі у фіналі Всеукраїнського проєкту «Золотий голос України». А найперша поїздка онуки з Любов Василівною була у п’ятирічному віці до міста Миргорода на конкурс «Соловейко України». Цей конкурс був під егідою Леоніда Кучми і його висвітлювало телебачення, з-поміж каналів – ІСТV, СТБ, Інтер. Єлизавета виконували дві пісні, одну з яких акапельно. Хоча викладачка інколи вимоглива – діти її люблять. Характерна особливість педагога з вокалу – небайдужість (від здоров’я дітей до їхнього професійного зростання). Технічно грамотно викладає. Методика навчання орієнтована на індивідуальні особливості голосу дитини. З нею легко спілкуватися на будь-яку тему. Говорити про Любов Василівну можу багато й довго, адже вона варта лише найкращих слів. Ще ціную у наших стосунках з Любов Василівною, що можемо сказати одна одній в очі абсолютну правду і при цьому не зіпсувати взаємини.

Юрій Васильєв, директор ТОВ «ТД «Горностаївський райагрохім»:

– Син Кирило відвідував зразкову вокальну студію «Ластівочка» із семи років. Він призер різноманітних конкурсів у Кіровограді, Миколаєві, Одесі, Києві… У своєму здобутку має й Гран-прі – цю високу відзнаку отримав у Болгарії. Любов Хоменко не лише розкрила вокальні здібності Кирила, а й сформувала його світогляд, направила в світ музики. Як результат, Кирило вступив спочатку до музичного училища культури в місті Херсоні, а цьогоріч закінчив Київську естрадно-циркову академію. Нині викладає у Києві в академії мистецтв Наталії Валевської «MuZa Production». І в цьому левова частка заслуги саме Любові Василівни. Вона гарний спеціаліст, любить дітей, віддається стовідсотково своїй роботі, безкорислива, невгамовна, у постійному пошуку. Батьки вихованців її цінують, а діти поважають. Нам пощастило, що в житті сина була і є така людина. Скажу відверто, мене завжди дивувало, як діти із сільської місцевості можуть мати кращу підготовку, ніж міські? Це завдяки титанічній праці керівниці студії. Тож недаремно студія «Ластівочка» має звання зразкової, а Любов Хоменко – заслужений працівник культури.

Людмила Філімонова, завідувачка Костянтинівського дитсадка «Ромашка»:

– Донька Юля – одна з перших вихованок зразкової вокальної студії «Ластівочка». До того ж, назва студії пішла від першої пісні, яку виконала Юля зі сцени. Вона так і називалася – «Ластівочка». На той час у студії займалися сильні вокалісті, незмінні учасники усіх концертів Кирило Васильєв, Єлизавета Довгань, Анжела Манан. А трійка – Юля, Єлизавета, Кирило – спільно брали участь у міжнародних та всеукраїнських конкурсах, навіть у телевізійному шоу «Крок до зірок». А оскільки вони однієї вікової категорії – їм складно було, адже доводилося конкурувати одне з одним. Однак це не заважало їхнім приятельським стосункам. Тричі на тиждень Юля їздила із Костянтинівки до райцентру на репетиції, а в період підготовки до конкурсу чи концерту – щодня. Однак результат вартував тих зусиль. На конкурсах вокалісти «Ластівочки» ніколи не пасли задніх, не раз і Гран-прі «брали». З легкої руки Любові Василівни для Юлі музика стала не просто захопленням, а переросла у фах. Юля закінчила Херсонське музичне училище та Херсонський державний університет (факультет культури і мистецтв). Нині здобуває другу вищу освіту – економічну. Досвід, який перейняла від Любові Хоменко застосовує в професійній діяльності. Теж викладає: естрадно-джазовий вокал у Херсонському музичному училищі та естрадний вокал у студії «Vivaldi school». А ще солістка джазового оркестру Областного палацу культури. Хоча її день повністю розписаний й немає жодної вільної хвилини, донька говорить, що щаслива займатися улюбленою справою. Та додає: «Людина на 80 відсотків складається із води, а я стовідсотково – із музики, бо без неї ніколи не буду собою. Ще з чотирьох років вирішила ким хочу бути коли виросту і це рішення незмінне».

Ірина Пташенчук, заступник директора з виховної роботи Горностаївського ЗО:

– Студію «Ластівочка» донька Маргарита почала відвідувати майже два роки тому. Чесно кажучи, ми не очікували такого високого результату за цей короткий час. Зокрема у здобутку Маргарити за неповні два роки чотири найвищі нагороди – Гран-прі. У цьому немає нічого дивного, адже Любов Василівна – відповідальна, віддана своїй справі, й того ж вимагає від вихованців. У ній переплітаються дисципліна й вимогливість, підтримка і любов до дітей. У студії панує дружня атмосфера. І, незважаючи на різний вік дітей, вони легко знаходять спільну мову між собою, підтримують одне одного. А ще щиро радіють перемогам друзів. Любов Василівна допомагає ластів’ятам якомога яскравіше розкритися на сцені та передати свої емоції, при цьому отримати масу задоволення від виступу. Беручи участь у конкурсах ми щоразу упевнюємося, що рівень підготовки вихованців зразкової вокальної студії «Ластівочка» – найвищий. У цьому, безсумнівно, заслуга Любові Василівни. Ми, батьки вихованців, дуже цінуємо Любов Василівну. І завжди будемо вдячні за ті зусилля, за душу, які вкладає у дітей.
Не лише дітей веде у світ музики Любов Хоменко – вона також керівниця ансамблю народної пісні «Наша пісня».Ще одне уподобання Л. Хоменко – квіти, яких у неї вдома дуже багато. При своїй зайнятості встигає і подвір’я впорядкувати, гарна господиня, любить готувати, цікава співрозмовниця, гостинна. А її талановиті учні продовжують дарувати свою творчість.


Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

КОСТЯНТИНІВСЬКА ОТГ ОТРИМАЛА ДВА ШКІЛЬНИХ АВТОБУСИ

Минулого тижня Костянтинівська ОТГ отримала два нових автобуси для закладів освіти – Костянтинівського та Червонополянського. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *