You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / КУПАЛЬНИЙ СЕЗОН: ЧИ ГОТОВІ ДО НЬОГО ПЛЯЖНІ МІСЦЯ ГОРНОСТАЇВЩИНИ?

КУПАЛЬНИЙ СЕЗОН: ЧИ ГОТОВІ ДО НЬОГО ПЛЯЖНІ МІСЦЯ ГОРНОСТАЇВЩИНИ?

Водойми та пляжі біля них – чи не найулюбленіші місця відпочинку влітку, адже вони стають справжнім порятунком від спеки. Хтось їде на море, інші ж — шукають варіанти відпочинку  в себе на берегах ДніпраРедакція сайту ГорностаївкаСН.info та газети «Сільські новини»  вирішила поцікавитися: чи підготували на Горностаївщині місця до купального сезону та  чи можна безпечно позасмагати і покупатися…

Офіційно – два місця

для купання

Три населених пункти Горностаївського району розміщені вздовж річки Дніпро – Каховського водосховища. У районі  офіційно визначено  два річкових місця для масового відпочинку – купання.

У селищі Горностаївці – це пляж «Центральний», берегова зона на перехресті вулиць Торгової та Набережної, а також у селі  Заводівці – місце для купання «Малиновське» по вулиці Набережній.

 Щороку для підготовки до початку літнього оздоровчого сезону затверджувалася  селищна програма «Рятування людей на водах». На її заходи та підготовку місць для купання останніми роками виділялося до 100 тисяч гривень: це обстеження дна акваторії пляжних місць; заробітна плата матросів; страхування та навчання матросів-рятувальників; придбання піску,  інвентарю та господарських матеріалів; аварійно-рятувальне обслуговування пляжів.

Нинішнього року ситуація змінилася через епідемію коронавірусу та запроваджений карантин. Дитячі табори не працюють, організованого відпочинку немає…

Втім, Міністерство охорони здоров’я дозволило купатися в морі та річці.

Центральний селищний пляж

Цей пляж зазвичай користується найбільшим попитом у горностаївців та гостей  селища,  приїздять сюди купатися і мешканці степових сіл району. Щороку в  Горностаївці, у двох закладах освіти, влітку діти відпочивали на  пришкільних майданчиках, тож обов’язково ходили на річку купатися.

І якщо попередніми роками відпочивальників біля річки можна було побачити з початку травня, то нині – лише  небагато дітей  приходять  купатися.

Під час наших «візитів» (два дні поспіль)  на пляжі було з десяток відпочивальників: дітвора купається та катається на човні, малюки  під наглядом мам бавляться  на каруселях та гірці, дехто сидить в затінку під деревами…

Для відпочивальників тут  обладнано місця для перевдягання,  багато лавок, урни для сміття. На  пляжі є  залишки минулоріч завезеного піску, але мусимо зазначити, що подекуди він уже заріс травою. На  жаль,  у піску нерідко можна побачити сміття та недопалки.

Уздовж пляжу в тіні  дерев  розміщено дитячий майданчик – гірки, каруселі, спортивні драбини та волейбольний майданчик.  Тут же обладнано багато столиків та стільців. Поряд   після карантину вже розпочало роботу кафе – можна придбати прохолодні напої. Пані Світлана, яка привела сина покупатися, а сама сидить в затінку під деревами (фотографувати себе не дозволила),  розповідає: вода тепла, але пляжем не дуже вдоволена:

 – Купальний сезон ніби вже й розпочався, а піску на пляж не завезли, скоро трава повністю покриє пісок. Відпочивальників практично немає, річка чиста.   Але  хочеться, щоб пляж був більш упорядкований, адже минулого і позаминулого року в цей час територія була вичищена від трави,  пісок завезений. Сподіваємося, що цього року також згадають про пляж, попереду ще два місяці літа.

На наш запит щодо відкриття пляжу, в  селищній раді пояснюють, що нинішнього року ухвалили рішення  офіційно не давати дозвіл на відкриття  через карантинні обмеження. Та й  дитячі табори цього року не працюватимуть.

– Нинішнього року через карантин селищна рада офіційно не відкриває місця для купання, – пояснив заступник Горностаївського селищного голови Анатолій Сизонець. –  Водночас ми розуміємо, що люди все одно  йтимуть на пляж . Тож до кінця червня  аварійно-рятувальна служба ГУ ДСНС України в Херсонській області обстежить дно акваторії пляжу, буде складено акти та паспорти підводної частини пляжів. Щодо піску – теж будемо щось думати.

Заводівка: місце для купання –  «Малинівське»

Це місце для купання офіційно було визначено після відкриття у  Заводівці літнього табору  цілодобового перебування дітей із закладів освіти району.

Прибережна зона вздовж села – це здебільшого вапнякові кручі та каміння на березі Дніпра. Тож  тут мало таких місць, де був би нормальний спуск до річки та пісок.  Саме таке місце для відпочинку дітей знайшли на березі, який заводівці називають «Малинівське». Тож там відбувалися найцікавіші заходи та свята для вихованців табору, багато з яких живуть у степових селах і навіть річки не бачили.


Наразі  спуск до «Малиновського» не обкошений, та й відпочивальників там немає.

– За селищною програмою минулими роками виділялися кошти  на обстеження  водної акваторії та зарплату рятувальникам, які слідкували за станом пляжного місця, розчищали його  та чергували під час купання вихованців районного дитячого табору при Заводівському закладі освіти, – розповідає в. о. старости  Заводівського старостинського округу Лариса Тахасюк. – Нинішнього року табір не працює через карантин, тож це місце для купання на окраїні села, доступ до якого був обмежений, коли купалися таборяни, не дуже користується попитом. Хіба що діти, які поряд живуть, спускаються на цей берег. Тому особливих заходів до його впорядкування не проводили, адже офіційно відкривати місце для купання не плануємо.

 «Пляж Баришпольський» – неофіційний 

За словами  в. о. старости Лариси Тахасюк, заводівці більш схильні купатися  на, так званому в народі, дикому «Баришпольському» пляжі, який знаходиться ближче до центру села. Там гарний спуск до берега, є можливість порибалити, погрітися на сонці, посидіти в тіні  розкішних верб, що їх насадили козаки та джури.

А взагалі, охочі купатися здебільшого знаходять місця  поблизу своїх домівок, діти ж облюбували місце на пішохідному підвісному мосту – там вони стрибають у воду та засмагають.

Вода  в річці за мікробіологічними

показниками відповідає вимогам

Ми поцікавилися якістю води у відкритому  водоймищі Дніпра у Горностаївському міжрайонному управлінні держустанови ХОЛЦ МОЗу, які проводять лабораторні дослідження води .

За їхньою інформацією, протягом останніх років ведеться нагляд за офіційними місцями відпочинку: пляж «Центральний» – селище Горностаївка, та місце для купання «Малинівське» – село Заводівка.

«У поточному році, через непрогнозовану ситуацію щодо поширення коронавірусної хвороби, не було ухвалено відповідних рішень місцевої влади з організації місць відпочинку, тому аналіз якості води пляжів не проводиться. Втім, відповідно до  соціально-гігієнічного моніторингу проводиться контроль якості води річкової в затверджених точках (створах). Для проведення досліджень вода річкова відбирається як з поверхні, так і з глибини. Досліджено: на бактеріологічні показники – 10 проб, на санітарно-гігієнічні показники – 10 проб  якості річкової води. За отриманими результатами  всі проби  відповідають вимогам чинним нормативно-правовим актам (згідно із затвердженим переліком показників)» – йдеться в інформації Горностаївського міжрайонного управління держустанови ХОЛЦ МОЗ.

Автор Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

НА ВУЛИЦЯХ ГОРНОСТАЇВКИ ДО КІНЦЯ РОКУ БУДЕ ВСТАНОВЛЕНО 158 ЛІХТАРІВ

Селищна рада повідомляє мешканцям Горностаївки приємну новину щодо відновлення вуличного освітлення. Роботи з підключення планується …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *