You cannot copy content of this page
На головну / ГРОМАДА / КОМУНАЛЬНІ ДОРОГИ, ЯКІ НЕ «БАЧИЛИ» АСФАЛЬТУ, ВІДРЕМОНТОВАНО

КОМУНАЛЬНІ ДОРОГИ, ЯКІ НЕ «БАЧИЛИ» АСФАЛЬТУ, ВІДРЕМОНТОВАНО

Це жовтощебеневі дороги на вулицях Затишна та 8 Березня. Вони такі не єдині в Горностаївській ОТГ – вуличні комунальні дороги, які взагалі не «бачили» асфальту та не ремонтувалися вже кілька десятків років. За словами керівника громади Дмитра Ляхна, таких найбільше в селищі Горностаївці та селі Заводівці. Коментуючи пріоритетність ремонту вуличного покриття він якось сказав у своєму інтерв’ю газеті:
«Для мене особисто найбільше проблем там, де є жовтощебеневе покриття, а не там, де асфальт поганої якості. Так, недобре йти по ямам, але краще, ніж жовтою багнюкою. Тому, насамперед, ремонтуватимемо по можливості саме ці дороги».
Комунальні дороги на згаданих вулицях селища Горностаївки – Затишна та 8 Березня – на щастя, потрапили до обласної програми «Велике будівництво» і на їх капітальний ремонт з державного бюджету виділили кошти на умовах співфінансування із селищного бюджету 10 %. Загальна вартість проєктів із ремонту цих двох вулиць – 8,5 мільйона гривень. Ремонт запланували на 2020–2022 роки і передбачили лише 3 340 тисяч гривень.

Цих коштів не вистачило б на те, аби повністю заасфальтувати дві вулиці, та й розтягування ремонту на 2 роки не зовсім втішало – мало що може статися. Тому керівництво Горностаївської селищної ради зуміло переконати обласні служби в необхідності й раціональності виділення усієї суми за проєктом – 8,5 мільйонів – та ремонтувати нинішнього року. Селищна рада виділила на співфінансування 852 тисячі гривень.
Тож, незважаючи на негативні фактори, спричинені втратами до місцевого бюджету та епідемією коронавірусу, за І півріччя 2020 року на території Горностаївської ОТГ вдалося реалізувати деякі заходи місцевої програми «Підвищення безпеки дорожнього руху, розвитку доріг загального користування та вулично-дорожньої мережі населених пунктів на 2020–2022 роки».

 
Наразі на вулицях 8 Березня та Затишній вже завершено роботи – повністю укладене асфальтове покриття. Виконавець робіт ТОВ «Дорбуд – Капітал», який має вже відповідний досвід роботи, пов’язаний з ремонтом доріг місцевого значення в Горностаївській громаді.


Чому саме ці, а не інші вулиці потрапили до обласної програми? Для того, аби на ремонт доріг виділили кошти з державного бюджету, потрібно мати розроблені проєкти з відповідною експертизою. На ці дороги вже були проєкти – на інші треба розробляти.

Цьогоріч весною також завершили асфальтування майже всіх тих ділянок вуличного покриття, яке було пошкоджене під час ремонту водопровідної мережі – селищна рада все ж домоглася, аби на ці потреби виділили кошти з обласного бюджету 1,7 мільйона гривень. Ще є в планах ремонт вулиці Миру в селі Велика Благовіщенка – проєкт готовий, його вартість 1,2 мільйона.
У селищній раді розуміють і сприймають думки частини мешканців громади стосовно не задоволення станом доріг. Нещодавно в районній газеті особисте бачення з цього приводу висловив і очільник громади Дмитро Ляхно, який поділяє думку мешканців селища та сіл.
Але, на жаль, місцевий бюджет громади, який зазнає втрат від обставин, залежних не від нього, спрямовується не лише на розвиток інфраструктури, а й на чималу кількість інших сфер (освітня, соціальна, медична), які потребують значної уваги.
Втім, незважаючи на це, Горностаївська селищна рада не відкидає можливостей, пов’язаних з ремонтом доріг, сподіваючись на порозуміння органів державної влади щодо фінансування ряду заходів, які пов’язані з розвитком інфраструктури.
До речі, також заплановано протягом нинішнього року в селищі й охопити вуличним освітленням на 19 дільницях.

Горностаївська ОТГ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

СЕСІЯ РАЙОННОЇ РАДИ: ЗМІНИ ДО БЮДЖЕТУ ТА МЕДИЧНІ ПИТАННЯ

В останні дні червня відбулася 38 сесія Горностаївської районної ради. З 26 депутатів у роботі …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *