You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ЗУСТРІЧ МЕШКАНЦІВ ГОРНОСТАЇВЩИНИ З НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ ІГОРЕМ КОЛИХАЄВИМ

ЗУСТРІЧ МЕШКАНЦІВ ГОРНОСТАЇВЩИНИ З НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ ІГОРЕМ КОЛИХАЄВИМ

У середу на Горностаївщину завітав народний депутат України, заступник голови парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики Ігор КОЛИХАЄВ. Цей тиждень у нього – зустрічі з виборцями на окрузі. Як бачимо, горностаївцям не довелося чекати народного обранця три роки (як народного депутата попереднього скликання) – через три тижні від початку роботи у Верховній Раді він поспішив на свій округ до людей.

Насамперед Ігор Колихаєв подякував виборцям за виявлену йому довіру – обрання народним депутатом. Означив мету візиту: приїхав, як і обіцяв під час передвиборної кампанії, щоб звітувати про перші кроки в роботі у Верховній Раді України, поділитися власними думками, почути запитання від людей, дати на них відповіді.

Поспілкуватися з народним депутатом прийшло багато охочих – у великій залі засідань вільних місць не було.
Народний депутат коротко повідомив, які законопроекти встигла ухвалити Верховна Рада, їх особливості, які з них підтримав, а які – ні та чому.
Зокрема, голосував «за» зняття депутатської недоторканності. Лише в першому читанні проголосував за законопроект про імпічмент президента, у другому – не підтримав принципово, адже його прийняття в цілому відбувалося без додаткового обговорення та можливості внесення змін, а це грубе порушення Регламенту.


Підтримав законопроект, що через зміни до держбюджету створює додаткові джерела фінансування Державного дорожнього фонду і дасть можливість їх цільового використання на будівництво і ремонт доріг. Лише потрібен дієвий контроль.
Втім, не підтримав законопроект про зміни до кримінального процесуального законодавства, яким передбачається можливість для НАБУ та Державного бюро розслідувань прослуховувати та робити обшуки народних депутатів без санкції суду.
Чому я не підтримую деякі законопроекти? Тому, що вони приймаються з порушеннями одного закону при ухваленні іншого, – зазначив Ігор Колихаєв. – І це стає звичним у роботі новообраної Верховної Ради. Для мене це категорично неприйнятно. На жаль, змінювати цю практику у парламенті важко, але вкрай потрібно.


Під час зустрічі люди порушували різні питання: чи розглядають в аграрному комітеті відміну ліцензування на зберігання пального сільгоспвиробниками; коли завершиться адміністративно-територіальна реформа; нарікали на несправедливий розподіл дотації між районами; цікавилися баченням розвитку медичної галузі Херсонщини; висловлювали хвилювання з приводу того, що фінансування медицини та освіти все більше перекладають на місцеві бюджети. Просили звертати увагу на ці проблеми під час ухвалення законів та відстоювати інтереси людей, щоб не загубити село.
Досить предметно говорили про зняття мораторію на продаж землі. Людей не лише цікавило ставлення народного депутата до цього процесу, а були й пропозиції захистити селян, які мають земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства по 1,5–2 гектари – дати можливість оформити їх у приватну власність, зокрема спростивши процедуру оформлення.


Особисто я проти продажу землі іноземцям. А чи потрібен в Україні ринок сільгоспземель, треба запитати в людей на референдумі, адже земля за Конституцією є власністю українського народу, – висловив своє ставлення до зняття мораторію Ігор Колихаєв. – Наразі я обговорюю це питання з аграріями області, аби сформувати нашу чітку спільну позицію щодо введення в Україні ринку земель, і подаю свої поправки до закону. Зокрема вважаю: перш ніж знімати мораторій, треба виробити потужні запобіжники всім загрозам, пов’язаним із ринком землі. Треба захистити інтереси її реального власника – українського селянина, фермера та інтереси нашої держави. Дати можливість викуповувати землю місцевим громадам. У Держгеокадастрі слід сформувати єдину базу земель за її цільовим призначенням, унеможливити шахрайські оборудки із землею та відпрацювати механізми підтримки селян і фермерів. Дотації мають бути не лише економічною підтримкою галузі, а й засобом для існування сільської місцевості.
Ігор Колихаєв повідомив, що пропонує іншим народним обранцям від Херсонщини об’єднати зусилля та спільно з обласною державною адміністрацією виробити чіткий план розвитку області років на 20. Тоді буде зрозуміло, які проблеми потребують вирішення саме на законодавчому рівні. Звернув увагу, що вже почався процес підготовки Держбюджету–2020. Тож при його формуванні він відстоюватиме інтереси Херсонщини, зокрема ремонт та будівництво доріг на території області, створення нових магістралей та доріг між населеними пунктами – це один з пріоритетів його депутатської програми.
У листопаді в парламенті відбудуться слухання щодо пріоритетів екологічної політики Верховної Ради на наступні 5 років, тож уже там, на думку Ігоря Колихаєва, екологічна проблематика Херсонської області має бути чітко визначена, аби потім увійти до порядку денного Верховної Ради.
Народний обранець сповістив, що вже подав два депутатських запити до прем’єр-міністра України. Перший щодо повного оснащення Херсонського онкоцентру сучасним високотехнологічним обладнанням, підготовку кадрів та запровадження новітніх методів променевої терапії, щоб на його базі створити Південний регіональний центр радіаційної терапії, де хворі на рак зможуть отримувати високоспеціалізовану онкологічну допомогу на сучасному міжнародному рівні. І другий – реконструкція очисних споруд Берислава, аби зупинити небезпеку забруднення Дніпром інших територій України.
Слід зазначити, що дехто з присутніх висловив вдячність Благодійному фонду Ігоря Колихаєва за надання допомоги – зокрема за співфінансування проектів на придбання спецтехніки для ремонту доріг новоствореному дорожньому підрозділу КП «Ремонтник» та на ремонт Дубівського закладу освіти. Цікавилися і подальшою діяльністю фонду. Ігор Колихаєв запевнив, що Благодійний фонд працюватиме, відкривається також приймальня народного депутата, куди можна звернутися із запитами, подати пропозиції стосовно розвитку громад. Він також запропонував у кожній громаді розробити довгострокові програми розвитку, щоб їх можна було враховувати під час відстоювання інтересів виборців у Верховній Раді. Підсумовуючи зустріч Ігор Колихаєв запевнив, що всі отримані під час спілкування накази будуть враховані в його роботі як депутата Верховної Ради. І що це не остання зустріч з виборцями – народний депутат планує по можливості бувати в окрузі кожного місяця.
Після спільної розмови Ігор Колихаєв вислухав окремих громадян, які звернулися до нього із запитами. Зокрема мешканці села Каїри, просили посприяти у розв’язанні їхньої проблеми – можливості вийти з Любимівської ОТГ та приєднатися до Горностаївської громади. Народний депутат пообіцяв вивчити це питання з юристами і звернутися з депутатським запитом до відповідних органів.
Можна сказати, зустріч була плодотворною, а головне – необхідною і корисною як для виборців, так і для народного депутата.


На зустрічі побувала Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

НА ХЕРСОНЩИНІ АВТОВЛАСНИКИ ПОПОВНИЛИ НА 3 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ

       За 9 місяців 2019 року автовласники Херсонщини сплатили до бюджетів місцевих громад  3404,5 тис. грн. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *