You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ЗАСТУПНИК МІНІСТРА: «ПРАЦЮЄМО, ЩОБ ДОТЯГНУТИСЯ ДО ВСІХ УКРАЇНЦІВ, ЗОКРЕМА Й НА ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ»

ЗАСТУПНИК МІНІСТРА: «ПРАЦЮЄМО, ЩОБ ДОТЯГНУТИСЯ ДО ВСІХ УКРАЇНЦІВ, ЗОКРЕМА Й НА ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ»

Завершується 2019 рік. Для нашої країни він був складним і непередбачуваним на події та зміни. Не припиняється війна на Донбасі, Україна отримала нового президента та новий парламент, нових діячів та молодих управлінців. З-поміж них є і наші земляки – один із них Олексій Ілляшенко, заступник міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України з питань євроінтеграції. Ми вже подавали матеріал про його перебування з робочим
візитом у Горностаївці, але всі болючі думки на тему війни та миру неможливо помістити в одному матеріалі, тому пообіцяли ще опублікувати інтерв’ю. Тож до уваги читачів – наша розмова з Олексієм Ілляшенком.

– Олексію Володимировичу, нині Ви людина дуже зайнята державними справами, але повважали за потрібне і знайшли час, аби на запрошення приїхати на змагання, приурочені загиблим землякам – захисникам України. На сайті Міністерства було повідомлення, що це Ваша офіційна робоча поїздка…
– Так, це робоча поїздка, і про це офіційно було заявлено нашим Міністерством. Ми сьогодні практикуємо якомога більше спілкувань з громадянами в регіонах, аби знати реальний стан справ, дізнатися, які проблеми турбують ветеранів АТО/ООС, обговорити питання соціального захисту. Тому, коли отримав запрошення на турнір із карате, зі мною погодилися, що це має бути не лише участь у згаданому заході, а й зустрічі з ветеранами, спілкування із сім’ями загиблих.
Для нашого Міністерства дуже важливо зустрічатися з людьми в глибинці регіонів, адже ми розробляємо проєкти нормативно-правових актів, спрямованих на проблематику внутрішньо переміщених осіб, ветеранів усіх категорій, безвісти зниклих та незаконно утриманих, тож маємо знати та враховувати їхні потреби.


Я задоволений зустріччю у Горностаївці, адже сюди прибули представники із сусідніх районів та міста Херсона, і була можливість з’ясувати проблеми ветеранів, сімей загиблих та внутрішньо переміщених осіб регіону, що знаходиться на межі з тимчасово окупованим Кримом. Були озвучені питання, що потребують як законодавчих рішень, так і втручань місцевої влади.
– Під час зустрічі та у повідомленнях на сайті Міністерства Ви називаєте військовий конфлікт на Донбасі російсько-українською війною. Але ж в офіційних документах це називають АТО та ООС?
– Це принципова позиція нашого Міністерства правильно називати і розуміти те, що відбувається. В Україні немає внутрішнього конфлікту, а є неоголошена брутальна війна, яку проти нашої незалежної демократичної країни веде Російська Федерація. Наше Міністерство і на міжнародній арені не відходить від позиції, що Росія здійснила збройну агресію – це наш ворог.
Внаслідок агресії, за даними ООН, на Сході України близько 13 тисяч жертв війни. Кількість жертв серед мирних мешканців склала 3 330 людей, поранених – близько 9 тисяч осіб. До того ж, з’явилася 427-кілометрова лінія зіткнення, яка перекрила доступ до основних послуг, 1,3 мільйона людей стали внутрішніми переселенцями, 3,5 мільйона потребують підтримки.
Як бачимо, виникло багато проб-лемних питань, з яких необхідно надавати різнопланову допомогу громадянам, що перебувають на тих територіях, важлива й успішна реінтеграція внутрішньо переміщених осіб на підконтрольній українській владі території.
Сьогодні ми намагаємося знайти додаткові можливості для обслуговування людей, які знаходяться на непідконтрольних територіях.
– Останнім часом якось все менше стали говорити про тимчасово анексований Крим. Наша Херсонська область знаходиться на межі з Кримом, тож, думаю, для мешканців нашого регіону буде цікаво дізнатися, яка позиція Міністерства щодо тимчасово окупованого півострова…
– Насамперед скажемо, що Автономна Республіка Крим – територія України, і це незаперечний факт. І ми щодо Кримського півострова маємо чітку позицію: це не анексія, а спроба анексії Криму Росією – це твердження того, що Україна та держави світу не визнають анексію півострова, а також дотримуються положень резолюції Генеральної Асамблеї ООН про територіальну цілісність України. Якщо скажемо, що це анексія – значить ми визнали й передали ці території.
На жаль, справді, у засобах масової інформації із 100 відсотків інформації про стосунки з Росією, і лише 10 – про Крим. Я завжди на всіх рівнях зауважую – говоріть більше про Крим. Це надзвичайно важливо не лише на національному рівні, але й на міжнаціональному, міжнародному рівнях, особливо, з огляду на довготривалість агресії Російської Федерації проти України.
Особисто я на всіх міжнародних форумах говорю про Крим, наголошую, що там має бути за участю міжнародних організацій постійний моніторинг ситуації та фіксація порушень прав людини. Адже Крим – територія, де відбувається мілітаризація, яка загрожує не тільки Україні, а й іншим країнам. Сьогодні важлива реінтеграція кримчан в єдиний конституційний простір України.
– Чи працює Міністерство над покращенням комунікацій із мешканцями непідконтрольних українській владі територій для розв’язання практичних питань?
– Думаю всім зрозуміло, що неможливо повернути території під контроль України без людей. Тож уже сьогодні треба повертати людей ментально. Ми не ділимо українців – мешканці тимчасово окупованих територій такі ж громадяни України, як і решти регіонів. Тож маємо справами показати, що піклуємося про всіх.
Наше Міністерство вважає, що насамперед необхідно підсилити роботу щодо інформування мешканців окупованих територій стосовно їхніх можливостей отримання послуг на решті території України, зокрема й на
Херсонщині. Тому останнім часом ми почали більше відвідувати контрольні пункти в’їзду–виїзду, були на Чонгарі та інших КПВВ, вивчали інфраструктуру, вирішували як поліпшити надання адмінпослуг громадянам Кримської Автономної Республіки та мешканцям інших окупованих територій.
Наразі наше Міністерство працює над спрощенням правового механізму реєстрації фактів народження та смерті, які відбулись на тимчасово окупованій території – після ухвалення відповідного законопроєкту кримчани зможуть оформити документи під час одного відвідування сервісного центру. Плануємо відкриття центрів надання послуг у найближчих до КПВВ населених пунктах.
Визначаємо на території Херсонщини медзаклади, які можуть надавати якісні послуги мешканцям Кримського півострова. Хочемо донести до молоді, що вони можуть вступити в українські вищі заклади освіти за спрощеною процедурою. Плануємо розробити механізм забезпечення права мешканців Криму на пересування з тимчасово окупованої території на іншу територію України своїми транспортними засобами. Вважаємо, вже найближчим часом потрібно вирішувати проблеми внутрішньо переміщених осіб, зокрема реалізації майнових прав на тимчасово окупованих територіях, відновлення виборчого права та врегулювання питань користування землею, яка знаходиться в зоні ООС.
Усі ці заходи допоможуть людям у повсякденному житті та створюватимуть умови для відновлення зв’язків мешканців окупованих територій з нашою державою.
– На Донбасі почали розведення військ від лінії розмежування. На Вашу думку – чи не повернуться бойовики на вивільнені території?
– Ворог підступний… Думаю, всі розуміють, що все може бути. Але це питання більше стосується Збройних сил, РНБО та СБУ. Втім, якщо нічого не робити, то перемоги не буде. Тому абсолютно спокійно ми повинні захищати свою державу і своїх громадян. Працюємо розважливо, толерантно – ворог це знає, і вже не може зробити те, що робив 2014 року.
Я завжди говорив дипломатам на міжнародних форумах: єдине, що відрізняє нас від Російської Федерації з точки зору Збройних сил – це те, що Росія має ядерну зброю. Все інше у нас те ж саме, а в деяких напрямках ми сильніші за російську армію. Адже ядерна зброя може перемогти все, крім сили духу та сили волі, на які багатий український народ. У нас є армія, яка не здасть країну. І ми єдині в тому, що не хочемо війни. Тож якщо ми й надалі будемо сильні духом і волею – ми обов’язково переможемо.
Цікавилася Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

КОСТЯНТИНІВСЬКА ОТГ ОТРИМАЛА ДВА ШКІЛЬНИХ АВТОБУСИ

Минулого тижня Костянтинівська ОТГ отримала два нових автобуси для закладів освіти – Костянтинівського та Червонополянського. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *