You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ДИТЯЧИЙ ПСИХОЛОГ: ЧОМУ ВІН ПОТРІБЕН ДИТИНІ ТА ДО КОГО МОЖНА ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ НА ГОРНОСТАЇВЩИНІ

ДИТЯЧИЙ ПСИХОЛОГ: ЧОМУ ВІН ПОТРІБЕН ДИТИНІ ТА ДО КОГО МОЖНА ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ НА ГОРНОСТАЇВЩИНІ

Не треба забувати, що розплутати клубок життєвих  негараздів, розчарувань та тривог може допомогти психологія – наука, що протягом віків допомагала людині знаходити вихід із найскладніших  ситуацій. ГорностаївкаСН.info моніторив ситуацію, де можна знайти кваліфіковану допомогу психолога  на Горностаїщині. На жаль, у  районі немає практикуючих психологів, які надають послуги дорослим мешканцям. Водночас діє психологічна служба в закладах освіти, тому ми зосередили увагу на роботі дитячих психологів.

 

Яна Кіщук

 На запитання відповідає  Яна КІЩУК, спеціаліст відділу освіти Горностаївськоїради селищної ради (психолог за освітою), яка відслідковує роботу психологічної служби в закладах освіти.

1. У яких ситуаціях батькам може знадобитися допомога психолога?

Марина Зеленянко працює з вихованцями ясел-садка “Веселка”

У процесі виховання малюків батьки часто стикаються з великою кількістю запитань і проблем. З багатьма вони успішно справляються, використовуючи педагогічну літературу, здоровий глузд і поради знайомих. Однак не всі проблеми вдається вирішити самотужки.  Батькам у цей період непросто, але не варто звинувачувати малюка. Щоб спростити собі і дитині цей період, краще звернутися до фахівця – психолога.

У батьків можуть бути різні причини звернутися за допомогою до психолога. Зокрема ознаки, що свідчать про необхідність допомоги психолога – це страх,  агресивність, впертість, сором’язливість, надмірне збудження, непередбачені ситуації, успішність у навчанні.

Якщо  дитина боїться темряви, тварин, залишатись на самоті в кімнаті, у неї виникає почуття тривоги. Психолог допоможе подолати почуття страху, який викликає пригніченість і впливає на активність малюка.

Якщо дитина часто впадає в істерику, робить усе навпаки і якщо батьки помічають, що  втрачають контроль над нею.

Якщо  дитина агресивна, може образити дорослого чи іншого малюка, спеціально ламає іграшки та робить боляче тваринам.

Якщо дитина важко переживає «вікові кризи».

Якщо дитина гіперактивна.

Якщо батьки ставлять собі запитання: «Чи правильно я виховую свою дитину?»

Якщо дитина проявляє невпевненість і тривогу в ситуаціях спілкування з дорослими та однолітками.

Якщо дитина важко адаптовується до дитячого колективу.

Якщо в дитини є затримка розвитку.

Якщо батьки хочуть дізнатися, чи готова  дитина до вступу в школу.
Інші ситуації.

2. На які періоди припадають основні

кризи в дитячому віці?

Людмила Солоха проводить з дітьми коригувальні вправи (ясла-садок № 2 Горностаївської селищної ради Херсонської області)

За визначенням психології, кризові періоди в дітей припадають на один рік, три, шість, одинадцять-тринадцять років.

За перший рік життя дитина вчиться сприймати світ через органи чуття і починає з ним взаємодіяти. Кризу цього віку пов’язують із першими кроками або словами дитини.

У три роки малюк починає активно спілкуватися і ставити батькам дуже багато запитань.  Цей  період  може відображатися неслухняною, з погляду батьків, поведінкою.

У шість-сім років на дитину чекає важливий крок – початок навчання в школі. Різка зміна середовища і новий рівень вимог можуть провокувати великий стрес у дитини.

В одинадцять-тринадцять років  на підлітка чекають нові емоції і настрої, які супроводжують статеве дозрівання.

Олександр Турчин під час навчального процесу (Ольгинський заклад повної загальної середньої освіти)

3. З якими проблемами зверталися батьки та з якими ситуаціями працювали психологи закладів освіти Горностаївської селищної ради?

Найчастіше батьки зверталися  до психологів стосовно готовності дітей до навчання та труднощів під час занять. Буває просять допомоги з  проблем  самооцінки дитини, а також профілактики шкідливих звичок.

Марина Зеленянко (Горностаївський заклад дошкільної, повної загальної середньої освіти)

У  таких випадках дитячий психолог допомагає знаходити контакти з дитиною: проводить психодіагностику і корекційно-розвивальні заняття, застосовуючи різноманітні методики – малювання, ліплення, ляльковий театр.

Марина Зеленянко (Горностаївський заклад дошкільної, повної загальної середньої освіти)

4.  Робота дитячого психолога –

це і робота з батьками?

Психолог – це спеціаліст, який допомагає дорослим зрозуміти, що відбувається з їхньою дитиною. Робота ведеться паралельно, як з дітьми, так і з дорослими щодо виявлення причин та  пошуку тих чи інших рішень.

Насправді, коли ми ведемо розмови з батьками про те, що відбулося недоброго, що треба змінити в поведінці їхніх дітей – ми ніколи не запитуємо у них, а чи мають вони сили та ресурс для цих змін. А нині багато батьків відчувають емоційне вигорання. Шалений темп життя, купа справ на роботі. Для них о дев’ятій вечора зробити якусь шкільну саморобку – це надзавдання. Я не говорю про те, правильно це чи ні, просто такими є факти.
Іноді, щоб допомогти малюку, достатньо лише батьківського терпіння, тепла і взаєморозуміння. Однак, в житті кожної людини бувають ситуаціїколи потрібна допомога дитячого психолога, бо самостійно впоратися з поведінкою і самопочуттям дитини батьки не можуть.

Раджу батькам не чекати якихось складних ситуацій, а звертатися до психологів частіше   з приводу того, як допомагати дітям у проблемні періоди життя.

5. Психологи закладів освіти Горностаївської об’єднаної територіальної громади: як з ними зв’язатися – контакти?

– Тетяна Анатоліївна Луганська  – Великоблаговіщенський заклад повної загальної середньої освіти;

– Марина Анатоліївна Зеленянко – Горностаївський заклад дошкільної, повної загальної середньої освіти;

Людмила Іванівна Пасічник  – ліцей № 1 Горностаївської селищної ради;

– Любов Андріївна Лушпай – Заводівський заклад дошкільної, повної загальної середньої освіти;

– Олександр Іванович Турчин – Ольгинський заклад повної загальної середньої освіти;

Солоха Людмила Валентинівна – ясла-садок № 2 Горностаївської селищної ради Херсонської області.

Контакти з психологами через адміністрацію шкіл, або Месенджер.

Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

КОСТЯНТИНІВСЬКА ОТГ ОТРИМАЛА ДВА ШКІЛЬНИХ АВТОБУСИ

Минулого тижня Костянтинівська ОТГ отримала два нових автобуси для закладів освіти – Костянтинівського та Червонополянського. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *