You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ГОРНОСТАЇВСЬКИЙ УМІЛЕЦЬ МИКОЛА КУЛІШ БІЛЯ СВОГО ПОДВІР’Я ПОСЕЛИВ КАЗКОВИХ ГЕРОЇВ

ГОРНОСТАЇВСЬКИЙ УМІЛЕЦЬ МИКОЛА КУЛІШ БІЛЯ СВОГО ПОДВІР’Я ПОСЕЛИВ КАЗКОВИХ ГЕРОЇВ

Будинок  родини Кулішів розташований на центральній вулиці Горностаївки – Покровській.  Жоден, хто тут проходить чи проїжджає – не може оминути своїм захопленим поглядом  це подвір’я. Ще б пак! Адже тут красується казкове царство і здалеку привертає увагу.

Лише погляньте на цю неймовірну красу! На невеличкій доглянутій прибудинковій території розміщена ціла галявина казкових фігурок. Чого тут тільки немає! Тут павич розпустив свій шикарний хвіст та розкішна Русалка ніби вийшла з моря, Гуси-лебеді та Івасик-Телесик, Крокодил Гена з гармошкою та Чебурашка, Змій Горинич, лелеки та ще багато інших казкових персонажів. А на варті – два розкішних леви… Всього не перелічиш! І цю казкову галявину  огортає природна охайно підстрижена кущова огорожа.

 

Все це – роботи Миколи Дмитровича Куліша. Свої дивовижні композиції майстер робить з відпрацьованих шин  та інших природних компонентів, які є під руками. Кожна деталь вимагає терпіння, наполегливості й творчого підходу. Зате процес радує, а результат – дарує неабияке задоволення.

Микола Куліш трудився на місцевому підприємстві «Райсільгосптехніка», потім на створеному на його базі  – КП «Ремонтник». Працював і після виходу на пенсію ще понад 10 років. Колеги та чимало аграріїв району пам’ятають його найвправнішим слюсарем-ремонтником сільгоспмашин. На підприємстві його називали «майстер на всі руки»: він і «мідні» роботи виконував, і все інше, що потребувало вправних рук, доручали Миколі Дмитровичу. Ніхто не міг із ним зрівнятися. Тепер на пенсії, але руки не можуть без роботи. Тож і створює «тридев’яте царство» на прибудинковій території. Хоча цією справою почав захоплюватися давно.

Коли поглянеш на його вироби – відчуваєш, що їх робив  справжній   умілець.  Творить майстер з підручних матеріалів. Захоплюють його роботи інших народних умільців, але він не копіює, а обов’язково додає щось своє.     

Сусіди говорять, що це  людина, яка випромінює щастя від того, що  змогла реалізувати свої таланти та здібності. Від цієї «казки» навіть сам будинок виглядає  якимось особливим.  Подейкують, дехто просив його виготовити фігурки на замовлення, були пропозиції й бізнес започаткувати на цій справі – але Микола Дмитрович навідріз відмовився від таких пропозицій. Каже, що то справа не для бізнесу, а для душі.

З усього видно, у планах пана Миколи – збагатити свою колекцію ще кількома десятками неординарних експонатів, змайструвати ще чимало унікальних виробів та зробити не одне подвір’я казковим. Це можна побачити і біля помешкання двох синів Миколи Дмитровича. Декілька цих експонатів маю можливість спостерігати щодня – адже навпроти багатоквартирного будинку, де проживаю, подвір’я Олександра Куліша – сина умільця. Воно також поступово перетворюється у казкову галявину.

Проходитимете вулицею Покровською — зверніть увагу на двір майстра, та нехай щира посмішка осяє ваше обличчя. Бо він творив усі фігурки для того, щоб порадувати своїх земляків та зробити трішки яскравішими наші будні.

Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

СЕСІЯ РАЙОННОЇ РАДИ: ЗМІНИ ДО БЮДЖЕТУ ТА МЕДИЧНІ ПИТАННЯ

В останні дні червня відбулася 38 сесія Горностаївської районної ради. З 26 депутатів у роботі …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *