You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ВШАНУВАННЯ ВОЇНІВ ТА ЗУСТРІЧІ – ЗАСТУПНИК МІНІСТРА ОЛЕКСІЙ ІЛЛЯШЕНКО У ГОРНОСТАЇВЦІ

ВШАНУВАННЯ ВОЇНІВ ТА ЗУСТРІЧІ – ЗАСТУПНИК МІНІСТРА ОЛЕКСІЙ ІЛЛЯШЕНКО У ГОРНОСТАЇВЦІ

Для Горностаївки минула субота видалася напрочуд багатою на цікаві події та гарних людей. До того ж, визначною: цього дня у районному центрі відбувався відкритий Кубок першості України з контактного карате, приурочений загиблим воїнам на сході України, на який прибув із робочим візитом наш земляк Олексій ІЛЛЯШЕНКО, заступник міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України з питань європейської інтеграції.

Якщо говорити тезисно про перебування заступника міністра у Горностаївці, то цей день був заповнений його участю у різних заходах: Олексій Ілляшенко виступив на відкритті змагань із контактного карате; зустрівся з учасниками АТО/ООС, родинами загиблих та внутрішньо переміщеними особами; вшанував загиблих земляків покладанням квітів до їхніх могил на кладовищі та пам’ятного знака героям; побував у районній центральній лікарні й вислухав пропозиції місцевої влади щодо можливості розміщення на її базі відділення психологічної реабілітації ветеранів; дав ексклюзивне інтерв’ю для газети «Сільські новини»; оглянув експозицію місцевого краєзнавчого музею, де зберігаються особисті речі земляків, які загинули на сході країни; вітав переможців відкритого Кубку з контактного карате.


До організації заходів долучилися спортивний клуб «КІТ», Благодійне Товариство «Шлях перемоги», місцева влада, координаційний центр допомоги воїнам АТО при Горностаївській РДА.


Усе було, здається, важливим як для людей, так і для заступника міністра. Однак наразі зосередимо увагу на зустрічі, де були представники ветеранів АТО/ООС, батьки та дружини загиблих воїнів, військові капелани, ветерани-афганці, внутрішньо переміщені особи, волонтери з чотирьох навколишніх районів та міста Херсона, представники місцевої влади. Розпочинаючи розмову (а це насправді була, хоча й офіційна, але довірлива бесіда), Олексій Ілляшенко зазначив, що пріоритетний напрямок діяльності Міністерства ветеранів – це безпека громадян України та забезпечення їхніх прав і свобод, незалежно від того, по який бік контрольно-пропускних пунктів вони проживають.
Міністерство на міжнародній арені не відходить від позиції, що Російська Федерація здійснила збройну агресію – це наш ворог, – сказав заступник міністра з питань євроінтеграції. – Тому ми говоримо на всіх рівнях: Росія не може брати участь в ухваленні рішень міжнародних форумів, адже не можна ставитися з довірою до країни, яка сама порушує міжнародні права.
Він заявив, що через довготривалу агресію Російської Федерації систематично порушується міжнародне право та права людини на тимчасово окупованій території України. Тому виникає багато проблемних питань, із яких необхідно надавати різнопланову допомогу громадянам, що перебувають на тих територіях, важлива й реінтеграція внутрішньо переміщених осіб на підконтрольній українській владі території.


– Що стосується людей, які живуть на тимчасово окупованій території, то вони не всі злочинці, – зазначив Олексій Ілляшенко. – Є багато порядних людей і тих, хто допомагає Україні – ми повинні їх захистити.
Захисту потребують усі ветерани, наголосив заступник міністра, тому треба створити єдиний реєстр ветеранів, незалежно від того, у якій війні вони брали участь, розв’язати чимало болючих соціальних питань, зробити доступними послуги для громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

У нас є з чим працювати – маємо реалізувати першу Програму, яка була складена відповідно до запитів місцевих органів влади, – повідомив заступник очільника Мінветеранів. – Забираємо чотири санаторії від Мінздоров’я у підпорядкування нашого Міністерства, де зможуть ветерани лікуватися. Маємо і здобуток: у затвердженому Державному бюджеті заплановано фінансування у повному обсязі – понад 246 мільйонів – програми, що передбачає заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням.
Олексій Ілляшенко запевнив: керівництво держави усвідомлює, що без консолідації зусиль усіх гілок влади неможливо ці питання ефективно вирішувати, особливо важлива співпраця з місцевою владою з питань соціального захисту ветеранів, родин загиблих та внутрішньо переміщених осіб.
Мета наших поїздок і зустрічей у регіонах – дізнатися про реальний стан справ, почути, які проблеми турбують ветеранську спільноту, родини загиблих, обговорити питання соціального захисту, – сказав Олексій Володимирович присутнім на зустрічі. – Сьогодні у вас є можливість сказати, що турбує, які проблеми потрібно усувати. Я готовий вислухати і передати ваші питання прем’єр-міністру, профільним міністрам, із якими переплітаються соціальні функції.
Присутні на зустрічі порушили чимало питань, зокрема надання житла ветеранам, пільг на перебування в лікарнях батькам та дружинам загиблих, реагування правоохоронних органів на факти вандалізму, зупинились на проблемах безоплатного перевезення пільговиків місцевими водіями та компаніями-перевізниками, просили не зменшувати норми споживання газу та електроенергії пільговим категоріям, пропонували відкривати в районах центри реабілітації ветеранів.


Мої питання соціального характеру: батьків та дружин загиблих воїнів особливо турбують медицина та пільги на проїзд, – звернулася до заступника міністра Тетяна Шешеня, дружина загиблого учасника АТО. – Спасибі місцевій владі, що не залишає нас наодинці зі своїми проб-лемами. Але не завжди вони можуть матеріально підтримати. Хочу звернути увагу влади, що держава сьогодні всі фінансові питання підтримки сімей загиблих перекладає на місцеву владу. Потужні регіони чи окремі райони ще можуть це робити, та хотілося б, аби держава підтримувала, і ми були всі в рівних умовах.


На виступ Тетяни Шешені зреагував директор Департаменту соцзахисту населення Херсонської ОДА Геннадій Причина, який також брав участь у зустрічі. Він повідомив, що розроблено Програму, якою наступного року передбачається запровадити щомісячну стипендію по 2 тисячі гривень на кожного члена 236 сімей загиблих воїнів Херсонщини за рахунок коштів обласного бюджету.
Про поневіряння й труднощі з отримання документів УБД для чоловіка Олександра Лідена – інваліда, учасника АТО, служив у Артемівському добровольчому батальйоні, потрапив у полон, після звільнення ще служив у 79 бригаді – розповіла його дружина. Вони колишні мешканці Донецької області (нині сім’я проживає в Каїрах). Сім’я не отримує жодних пільг і як внутрішньо переміщені особи. Олексій Ілляшенко пообіцяв розібратися особисто з цим фактом.
Нікого не залишив байдужим виступ ще однієї жінки з Макіївки, яка має статус внутрішньо переміщеної особи – Любові Грищенко. Вона розповіла про долю своєї родини: син також виїхав із тимчасово окупованої території, а ось сім’я доньки залишилася там.
Моє серце матері рветься навпіл: хто поїхав – «ненька Україна», а хто залишився – «матушка Росія», – з болем говорила жінка. – Так хочеться миру. Вся моя душа прагне, щоб Україна була ціла, щоб наша земля назавжди залишилася українцям, щоб не ділилися родини. Тут, у Горностаївці, мене всі підтримують, я знайшла подруг. Але хочу, щоб мої діти були поруч. Прошу вас, робіть усе, аби нарешті територія України з’єдналася і настав мир.
– Дуже важко відповідати за території, куди не можеш прийти і перевірити, – довірливо висловив думку заступник міністра. – Але ми намагаємося дещо робити для людей, які проживають на тимчасово окупованих територіях, аби вони знали, що про них не забули. Приміром, Міністерство дало дозвіл на постачання гуманітарної допомоги зі Швейцарії – двох гідролізних установок з очистки води, і саме для Донецька та Макіївки. Ми не думаємо про те, що і терористи питимуть очищену воду, ми всіх людей, крім терористів, вважаємо своїми, піклуємося про їхнє здоров’я. Думаю, всім зрозуміло, що неможливо повернути території без людей. А ось повернути людей ментально необхідно вже зараз, навіть поки території не повернуті під контроль України.


Олексій Ілляшенко запевнив, що робота ведеться, аби тимчасово окуповані території якомога швидше були звільнені.
Після зустрічі заступник міністра з громадськістю Горностаївки вшанував пам’ять воїнів-земляків – відвідав військовий сектор місцевого кладовища та поклав квіти на могили героїв.


Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

ПІДТРИМКА У ВАЖКІ ЧАСИ. ЩО ПРОПОНУЄ ДЕРЖАВА АГРАРІЯМ?

Зима завдала непоправної шкоди сільському господарству. За оцінками Міністерства економіки, цьогоріч втрати врожаю очікуються на близько …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *