You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / ВІДНОВИВ РОБОТУ ГОРНОСТАЇВСЬКИЙ ЯСЛА-САДОК № 2

ВІДНОВИВ РОБОТУ ГОРНОСТАЇВСЬКИЙ ЯСЛА-САДОК № 2

У яслах-садку № 2 Горностаївської селищної ради 16 червня залунав дитячий сміх – після послаблення карантинних обмежень знову запрацював дошкільний заклад. Нагадаємо, наприкінці травня урядовці, з-поміж іншого, дозволили дитсадкам приймати дітей після моніторингу заяв батьків та створення усіх санітарно-епідемічних умов для безпечного перебування дітей на час пандемії коронавірусу.

Готовність роботи ясел-садка № 2 на період карантину та виконання всіх необхідних протиепідемічних вимог перевірила комісія у складі районних служб: надзвичайних ситуацій, Горностаївського МВ ДУ «ХОЛЦ МОЗу», Держпродспоживслужби, відділу освіти, культури, молоді та спорту.


Поновили роботу поки що дві групи – старша та середня, які на сьогодні відвідує 14 малюків. Щоправда, їхній розпорядок дещо незвичний – з дотриманням усіх необхідних карантинних заходів. Ще на вході розпочинаються нововведення: батькам суворо заборонено заходити на територію дитсадка, тож синів та доньок передають вихователям біля хвіртки. Обладнано й санітарний пост.


Медсестра безконтактним термометром вимірює температуру тіла кожного, хто заходить: і працівників ясел-садочка, й вихованців, фіксуючи показники в спеціальному журналі. Опісля обов’язковий обробіток рук антисептиком. І лише потім можна дітям долучитися до гурту однолітків, а вихователям та їхнім помічникам приступити до роботи.
– І діти, і вихователі раді відновленню роботи ясел-садка, – говорить в. о. завідувачки Світлана Зіняк. – Ми роз’яснюємо малюкам, чому потрібно вимірювати температуру та обробляти руки, дотримуватися дистанції. Навчаємо правильно користуватися антисептиком. Освітній процес організовуємо так, щоб малеча перебувала більше часу на свіжому повітрі, продумуємо ігри з дітьми, які проводяться на певній дистанції. Для батьків оформили виносні інформаційні стенди.
Комфортно, зручно і головне безпечно – такого правила дотримуються в закладі дошкільної освіти (ЗДО). Поки діти були вдома на карантині, в ЗДО зробили гарний ремонт: селищна рада для цього з бюджету виділила кошти на придбання необхідних матеріалів, а працівники ясел-садочка фарбували підлогу, тематично розмальовували стіни… Не забули й про дотримання протикарантинних вимог – на вулиці та в приміщенні зробили позначки, щоб дітям легше було дотримуватися соціальної дистанції. Словом, подбали про затишок та безпеку малечі.


Також, аби відкрився дитячий садок, працівники виконали низку вимог: визначили місце прийому дітлахів; у спальних та ігрових кімнатах переформатували розміщення меблів таким чином, щоб забезпечити вихованцям дистанцію; прибрали м’які іграшки й килими, що їх заборонено використовувати під час карантину.


Окрім того, щоб не допустити об’єднання груп, розробили адаптивний графік прогулянок та занять, обладнали окремі входи до груп та провели навчання працівників щодо правил використання засобів індивідуального захисту та їх утилізації.
Горностаївська селищна рада виділила кошти на придбання мийних та дезінфікуючих засобів, антисептиків, паперових рушників, безконтактного термометру, засобів індивідуального захисту для працівників – тож ясла-садочок № 2 забезпечений повністю необхідними засобами.


Ми замовили спиртові антисептики і деззасоби таблетовані – через кожні півгодини оброб-ляємо ручки дверей та усі поверхні, до яких діти можуть доторкнутися руками, – зазначає медсестра дошкільного закладу Оксана Пєшкова. – А наприкінці дня – заключна дезінфекція ігрових майданчиків. Обладнано санітарні куточки в кожній групі. Для кожної дитини місце за столом, тумбочка для речей, ліжко – пронумеровані, розставлені з дотриманням соціальної дистанції.
Протиепізоотичні заходи необхідні. Однак, щоб діти щоранку залюбки йшли до дитсадка, їх слід зацікавити. А на час карантину навіть ще більше діти потребують яскравих емоцій та позитивних вражень. Це й намагаються робити у «Квіточці», де навіть на підлозі підморгують веселі смайлики.
Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

СЕСІЯ РАЙОННОЇ РАДИ: ЗМІНИ ДО БЮДЖЕТУ ТА МЕДИЧНІ ПИТАННЯ

В останні дні червня відбулася 38 сесія Горностаївської районної ради. З 26 депутатів у роботі …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *