You cannot copy content of this page
На головну / ГРОМАДА / ВІДБУЛАСЯ СЕСІЯ ГОРНОСТАЇВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

ВІДБУЛАСЯ СЕСІЯ ГОРНОСТАЇВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

Пленарне засідання двадцять третьої сесії Горностаївської селищної ради VІІІ скликання відбулося 27 вересня. Участь у роботі сесії взяли 16 депутатів із 24 обраних. Було розглянуто 57 питань, які відповідно до регламенту, попередньо детально розглянуті та обговорені на засіданнях постійних комісій. У роботі сесії взяли участь виконуючі обов’язки старост, керівники окремих виконавчих органів селищної ради.

Про зміни до селищних програм щодо забезпечення питною водою та ремонту доріг доповідав заступник селищного голови Анатолій Сизонець. Зокрема зміни стосувалися перенаправлення зекономлених коштів на поточний ремонт насосного обладнання та капітальний ремонт водопровідної мережі у межах передбаченого фінансування на старостинські округи.
Як завжди, під час розгляду змін до програми «Безпека дорожнього руху…» жваве обговорення викликало питання ремонту доріг у населених пунктах Горностаївської громади. Ремонтні роботи наразі ведуться лише на дорогах селища Горностаївки, тож депутатів цікавило, коли вже почнуть ремонтувати в інших селах громади. Голова селищної ради Дмитро Ляхно пояснив, що роботи інтенсивно розпочали лише у вересні. Після того, як закінчать у Горностаївці, почнуть із тих старостинських округів, де більші об’єми – Велика Благовіщенка, Козачі Лагері й т. д.
Сьогодні затримка за асфальтним заводом, – сказав Дмитро Ляхно. – КП «Ремонтник» бере асфальт у Новій Каховці, а там не встигають забезпечити охочих. Ремонтні роботи в Горностаївці виконує ще підприємство «ДОРБУДКАПІТАЛ». Вони завозять асфальт із Запоріжжя, який вистигає під час доставки, кладуть його буває і вночі. Тож, зрозуміло, у нас є претензії до якості робіт, а перевірка показала, що і виконана квадратура не відповідає заявленій. Тому ми звернулися до Департаменту – бо вони визначали підрядника – аби направили перевірку та змусили підрядника виконати роботи згідно з договором.


Відповідно зазнала змін і доповнень селищна програма економічного, соціального та культурного розвитку на 2019 рік. Зокрема, передбачили надання матеріальної допомоги на лікування онко-хворим громадянам – п’яти мешканцям громади по 6 тисяч гривень. Доповнили заходами з виділення субвенції із селищного бюджету 40 тисяч гривень для забезпечення препаратами інсуліну 53 хворих на діабет, позаяк перестали виділяти кошти з державного бюджету. Передбачили субвенцію обласному бюджету для утримання Горностаївської підстанції екстреної (швидкої) допомоги 10 тисяч гривень, а також районному бюджету 30,5 тисячі для ПМСД на заробітну плату опалювачам Великоблаговіщенської та Ольгинської сільських амбулаторій. Решта змін стосувалися старостинських округів: заходів із фінансової підтримки комунальних підприємств та проведення поточних ремонтів – здебільшого це був перерозподіл коштів у межах передбаченого фінансування.
Із шести питань, що стосуються гуманітарної сфери, доповідала заступник селищного голови Вікторія Крижановська. Депутати ухвалили пропозиції щодо змін до програми розвитку освіти в частині зменшення фінансування на виготовлення проектно-кошторисної документації: на капітальний ремонт котельні Ольгинського ЗО та термоізоляції Горностаївського ліцею № 1. Також зменшили фінансування на придбання парт і стільців, та обладнання кабінету обслуговуючої праці у ліцеї № 1. Це пояснюється економією коштів на закупках.
Селищний голова, коментуючи виготовлення проектно-кошторисної документації, зауважив, що це необхідні заходи, адже без наявності таких документів не включають до державного фінансування. Водночас депутати висловили занепокоєння деякими змінами оплати праці вчителів і тим, що поступово держава зменшує фінансування на освіту та медицину, перекладаючи його на місцеві бюджети.
Депутати встановили на 2019–2020 навчальний рік щомісячний розмір батьківської плати за навчання дітей у Горностаївській дитячій музичній школі на мінімальному рівні (від запропонованого Кабміном): фортепіано, гітара, вокал – 190 гривень; духові інструменти, баян, акордеон – 160 гривень; домра, сопілка – 140 гривень; на підготовчому відділенні – відповідно кожен на 20 гривень менше.
Підтримано також рішення про надання матеріальної допомоги на поховання двох мешканців сіл Заводівки та Ольгиного.
Усі ці зміни та доповнення до програм підтвердили змінами до бюджету селищної ОТГ на 2019 рік, збільшивши видатки загального фонду бюджету на 439 457 гривень, а видатки спеціального фонду – на 43 000 гривень.
У ході цієї сесії також ухвалено рішення із 40 питань порядку денного, які стосуються затвердження технічної документації із землеустрою, надання дозволу на розробку проектів землеустрою, передачу земельних ділянок для ведення ОСГ тощо. Стосовно затримки виділення земельних ділянок учасникам АТО/ООС, селищний голова Дмитро Ляхно пояснив, що не всі ділянки сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів передані в ОТГ, наразі ця процедура взагалі призупинена. Коли їх передадуть, невідомо – Держгеокадастр на запити не відповідає.
Мали би вже передати об’єднаним громадам усі землі поза межами населених пунктів у власність громад, щоб кожна ОТГ могла планувати свої території та повноправно ними розпоряджатись, – підкреслив Дмитро Ляхно. – Але земля, фактично, знаходиться під контролем Держгеокадастру. Передано лише 2/3 площі. Навіть є такі масиви, де частина землі передана, а частина – ні.
Рішенням сесії також внесли зміни до деяких договорів оренди земельних ділянок стосовно терміну їх оренди та встановлення орендної плати.

Любов РУДЯ

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

НА ХЕРСОНЩИНІ АВТОВЛАСНИКИ ПОПОВНИЛИ НА 3 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ

       За 9 місяців 2019 року автовласники Херсонщини сплатили до бюджетів місцевих громад  3404,5 тис. грн. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *