You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / БУТИ ВЧИТЕЛЕМ – ВЕЛИКА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

БУТИ ВЧИТЕЛЕМ – ВЕЛИКА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Ми завжди радіємо успіхам дітей. Однак поза «кадром» залишаються ті, хто допоміг юнакам та дівчатам розвинути здібності й досягти певних результатів у своїй царині. Звісно, це спільна заслуга і батьків, і вчителів, і керівників гуртків. Нині мова піде про педагогів – у сучасному сьогоденні їхня роль у становленні особистості дещо, не будемо зупинятися на причинах, недооцінена. Адже захопити дитину наукою, літературою, мистецтвом, показати правильну стежку життя, виявити покликання – все це під силу вчителеві.

Щоб зерна, посаджені у родючу землю, дали перші паростки, вчителеві потрібні роки. Такими паростками для ольгинської шкільної родини цьогоріч стали успіхи випускника Іллі Тусюка, який з-посеред учнів 11 класів Горностаївської ОТГ та району набрав найвищий бал – 189,5 – за підсумками зовнішнього незалежного оцінювання. Радість із випускником розділили вчитель географії (адже саме цей предмет приніс хлопцеві найвищий результат) Олександр Турчин та класна керівниця Тамара Купріянова. Для кожного з них фах учителя – це, насамперед, покликання і невтомна праця. Знаючі, надійні, організовані, непосидючі – одним словом, професіонали.
Наша подальша розмова – про Т. І. Купріянову. Ось уже 27 років Тамара Іванівна несе знання дітям, віддає себе улюбленій справі – педагогічній діяльності в Ольгинському закладі освіти. Спочатку вчителем початкових класів, а останні вісім років викладає українську мову та літературу.
Щоденно поспішає Тамара Іванівна знайомою стежкою до рідної школи. Надзвичайно любить дітей, вірить, що кожен талановитий по-своєму. Навряд, чи є інші професії, які б вимагали стільки сердечності. Адже, скільки б у вчителя не було вихованців – для радощів і прикрощів кожного треба знайти місце в своєму серці. Для Т. Купріянової уже звичними стали тисячі «чому», гори різноманітної літератури, нескінченні стоси зошитів, радість спілкування з учнями, прагнення дійти «до самої суті».
Тамара Купріянова – творча особистість, намагається створити у класі атмосферу підтримки, взаєморозуміння та пізнання, – говорить директор Ольгинського ЗО Антоніна Пастушук. – Найважливіше для неї в ролі наставника – не загасити у дитині вогник допитливості, образність мислення, потяг до нових знань. Вона відчуває душу кожного учня, прагне допомогти дитині розкрити найкращі здібності.
Про таких, як Тамара Іванівна, кажуть: «Уміє вчити той, хто робить це цікаво і творчо». Вона досконало володіє методикою викладання предмета, уміло знаходить нові грані в подачі шкільного матеріалу. Кожен урок – подорож у незвіданий світ рідного слова. Велику увагу приділяє викладачка опануванню учнями правил мовної поведінки, розвиткові словникового запасу, вмінню грамотно висловлюватися та формувати думку. Допомагають запалити вогник допитливості і бажання вчитись, вдало доповнюють навчальний матеріал хвилинки поезії, поетичні естафети, вікторини «Заплети рими у віночок» і « Розкодуй та інтерпретуй художній образ» тощо. На прикладі творів українських письменників, виховує в учнів культуру читання, високі моральні якості. Одним словом, привчає плекати рідну мову, а через неї – любити свою культуру, свій народ. Робота мовника не закінчується дзвоником із уроку.
Т. І. Купріянова значну увагу приділяє позакласній роботі, яку вважає гарним засобом пробудження інтересу учнів до більш глибокого опанування навчального матеріалу. Учні Тамари Іванівни беруть участь в олімпіадах, Всеукраїнському конкурсі знав-ців української мови ім. Петра Яцика, мовно-літературному конкурсі ім. Т. Г. Шевченка, Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник».
Кажуть, що вчитель – професія, яку потрібно любити душею, інакше працювати не вийде. І, звичайно, вимагає величезного терпіння, постійної креативності та самовдосконалення. Тамара Іванівна систематично займається самоосвітою, підвищує фаховий рівень, багато читає спеціальної і художньої літератури, щоб бути в курсі всіх новинок, адже програма з української літератури постійно змінюється, доповнюється новими іменами. Активна в роботі шкільного методичного об’єднання вчителів предметів суспільно-гуманітарного циклу, декілька років є його керівником. Проводить відкриті уроки, опрацьовує фахові періодичні видання, брала участь у конкурсі сценаріїв та методичних розробок виховних заходів «Перлина натхнення» (нагороджена дипломом ІІ ступеня, 2016 рік), лауреат конкурсів «Учитель року» (2014 рік) та «Класний керівник року» (2015 рік). Щороку педагог готує змістовні заходи до Дня рідної мови, Дня української писемності, до Шевченківських днів тощо.


Користується Т. Купріянова авторитетом з-посеред учнів, батьків та колег. Завжди привітна, хороший порадник. Спостерігаючи кожен день за дітьми, спілкуючись із ними, педагог отримує заряд позитиву та наснаги для подальшої роботи.
Тамара Іванівна гарний класний керівник: намагається бути для дітей другою мамою, згуртовує клас, крок за кроком пізнає своїх дітей, їхній духовний світ, – наголошує А. Д. Пастушук. – За чуйність учні віддячують своєму вчителю щирою любов’ю та повагою, звертаються до неї з проблемами та радощами, усім діляться. Вони чекають зустрічі з учителькою, а вона – з ними. Тамара Купріянова «не випускає із виду» не лише нинішніх учнів, а й тих, які вже закінчили школу, переживає за подальшу їхню долю.


Ось така вона: просто вчителька, просто жінка, формулою успіху якої є професіоналізм та відповідальність. Можна безпомилково сказати, що школа для Т. Купріянової – все її життя. Завтра вона знову прийде до своїх дітей, запитає, як справи, допоможе підготуватися до уроку, а посеред занять покличе їх на хвилинку поезії. Вони знову будуть говорити про звичайні людські цінності: доброту, милосердя, взаємодопомогу. І кожне її слово, слово вчителя – це ще одна цеглинка, що вибудовує людину: гідну, чесну, щиру.
Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

НА ХЕРСОНЩИНІ АВТОВЛАСНИКИ ПОПОВНИЛИ НА 3 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ

       За 9 місяців 2019 року автовласники Херсонщини сплатили до бюджетів місцевих громад  3404,5 тис. грн. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *