You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / АМБРОЗІЯ ПОЛИНОЛИСТА: ЯК БОРОТИСЬ ІЗ БУР’ЯНОМ

АМБРОЗІЯ ПОЛИНОЛИСТА: ЯК БОРОТИСЬ ІЗ БУР’ЯНОМ

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області інформує, що з початком відновлення вегетаційного періоду для рослин розпочав свій розвиток і вегетацію карантинний бур’ян – амброзія полинолиста.

Зважаючи на велику шкідливість амброзії полинолистої як для сільського господарства, так для здоров’я людини, боротьба з нею є одним з важливих і першочергових завдань усіх землекористувачів та небайдужих людей. Якщо ви виявили неподалік кущик амброзії, знищіть його, вирвіть з корінням поки рослина не дала насіння! Незначну кількість заростей бур’яну можна вирвати, але якщо ви запізнилися, і насіння амброзії просипалося на землю, готуйтеся до боротьби, в якій доведеться об’єднати всі доступні методи: скошування; викопування або виривання з коренем; хімічний метод (однак майте на увазі, що в курортній зоні, на пасовищах і в населених пунктах застосування гербіцидів категорично ЗАБОРОНЕНО). Ще один метод – витіснення іншими рослинами. Рекомендовано боротися з амброзією її ж зброєю, витісняючи бур’ян газонною травою і багаторічними рослинами.


Задля вжиття ефективних заходів боротьби з небезпечним карантинним бур’яном Головним управлінням Держпродспоживслужби у Херсонській області ініційовано розробку та впровадження цільових програм. На сьогодні на території Горностаївського району розроблено та затверджено на сесіях Горностаївської та Костянтинівської ОТГ дві програми для боротьби з амброзією полинолистою, якими передбачено кошти для відповідних заходів. Також цього року затверджена обласна програма для боротьби з амброзією полинолистою.
На виконання пріоритетного завдання обласної програми, а саме запобігання поширенню амброзії полинолистої в Херсонській області, розроблено та виготовлено за рахунок коштів обласного бюджету інформаційні плакати про шкодочинність амброзії полинолистої.
Державним фітосанітарним інспектором Управління фітосанітарної безпеки здійснюється роз’яснювальна робота з-посеред громадян та суб’єктів господарювання різних форм власності щодо проведення заходів із виявлення, локалізації та ліквідації цього шкодочинного бур’яну.


Петро Черничко, державний фітосанітарний інспектор

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

КОСТЯНТИНІВСЬКА ОТГ ОТРИМАЛА ДВА ШКІЛЬНИХ АВТОБУСИ

Минулого тижня Костянтинівська ОТГ отримала два нових автобуси для закладів освіти – Костянтинівського та Червонополянського. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *