You cannot copy content of this page
На головну / НОВИНИ / Ігор КОЛИХАЄВ: «Це моя принципова позиція»

Ігор КОЛИХАЄВ: «Це моя принципова позиція»

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект «Про внесеня змін у деякі законодавчі акти України відносно обігу земель сільськогосподарського призначення».
Моя позиція з цього питання чітка і зрозуміла – Україна не готова до реалізації цього закону без втрат для власної безпеки. Я вважаю, що необхідно подовжити, діючий до кінця року, мораторій на продаж землі ще мінімум на два роки.
Це необхідно для наведення порядку в Держгеокадастрі, для проведення повної інвентаризації та паспортизації наявних земель не лише сільськогосподарського призначення, а й усіх інших, привести до ладу судову систему, аби вберегти власників паїв від рейдерства і судових тяжб. Також важливо створити державний банк землі та забезпечити можливість викупу землі громадами, надавши їм можливість отримання довгострокових фінансових ресурсів на умовах пільгового банківського відсотка, для передачі її в подальшому в оренду через систему Прозоро.
Говорячи про ринок землі, ми маємо думати не про швидкі заробітки, а про майбутню економічну модель України і продовольчу безпеку держави.
Вважаю, що ухвалене в такому вигляді Верховною Радою рішення не сприятиме зміцненню економіки України. А ми повинні розвивати державу і створювати міцну Україну.

Підтримав важливу для громад правку
Упродовж останніх тижнів до мене зверталися міські та селищні голови населених пунктів 184 виборчого округу з проханням не підтримувати норму, запропоновану в проекті державного бюджету на наступний рік.
Мова йде про 13,44 % від акцизного податку на пальне, яке реалізується на АЗС, розташованих і зареєстрованих на територіях громад. Без цієї важливої правки, поданий Кабміном проект бюджету був би непосильним не тільки для сіл, але і для міст. Наприклад, бюджет Нової Каховки недоотримав би більше 16 мільйонів гривень протягом наступного року, а загалом, за оцінкою спеціалістів Асоціації міст, населені пункти України недорахувалися б 7,7 млрд гривень.
Херсонщина – аграрний регіон, який практично не має промисловості, тому для багатьох селищних рад та ОТГ гроші з продажу пального складають суттєву частину від загального бюджету.
Цей податок піде на соціальні проекти: ремонти шкіл та дитячих садочків, доріг, облаштування вулиць.
Майбутні надходження вже закладені в місцеві бюджети і їх не можна було забирати. Але голови громад та їх депутати мають розуміти, що вже 2021 року цей відсоток буде надходити до Дорожнього фонду. Тому до цих змін є цілий рік, аби підготуватись і збалансувати податкові надходження та витрати.


Ігор КОЛИХАЄВ

Адресні вказівники – мешканцям ще п’яти сіл району
Благодійний фонд Ігоря Колихаєва продовжує працювати в районі та реалізовувати свої плани. Можемо повідомити, що в район надійшла третя партія адресних вказівників, які згідно з проектом Благодійного фонду Ігоря Колихаєва планувалося встановити на фасадах і парканах Горностаївщини, деяких інших районів та міст області. Проект був розрахований на півтора року і передбачав три етапи – останній на осінь 2019 року.
Нагадаємо, влітку 2018 року Благодійний фонд Ігоря Колихаєва на прохання мешканців області та державних служб вирішив подарувати мешканцям багатьох районів сучасні адресні таблички. Працювали волонтери, збирали інформацію та встановлювали таблички – їх було встановлено близько 4 тисяч. Щоправда, під час виборів дехто з кандидатів у депутати використав це для заяви до суду: вони мотивували надання благодійної допомоги як підкуп, бо на табличці була позначка, хто надав та-ку допомогу. Однак рішення суду було не на їхню корить, а Ігор Колихаєв продовжує робити корисні справи й після того, як став народним депутатом.
І хоча дехто висловлював сумніви, чи будуть ще адресні вказівники, можемо повідомити гарну новину: для тих, хто висловив бажання мати таку табличку (але її ще не отримав) – Благодійний фонд Ігоря Колихаєва починає встановлювати адресні вказівники. Все буде зроблено волонтерами – безкоштовно і за добровільною згодою власників будинків.
Передбачається встановити адресні вказівники на вулицях ще 5 населених пунктів нашого району. Їх дочекалися мешканці сіл Червона Поляна, Нова Єлизаветівка, Старолук’янівка, Братолюбівка, Зелений Під. Загалом у Горностаївському районі буде встановлено 4 400 адресних вказівників.
Звісно, траплялися деякі непорозуміння, неточності, а також із різних причин дехто не встиг замовити. Але переважна більшість мешканців району залишилися задоволені реалізацією цікавого проекта від Ігоря Колихаєва.
Як бачимо, Ігор Колихаєв залишається людиною слова і честі вже й після отримання довіреного йому нами депутатського мандата.
Олена ПАЩИНА, спеціаліст БО «Благодійний фонд Ігоря Колихаєва»

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

ПІДТРИМКА У ВАЖКІ ЧАСИ. ЩО ПРОПОНУЄ ДЕРЖАВА АГРАРІЯМ?

Зима завдала непоправної шкоди сільському господарству. За оцінками Міністерства економіки, цьогоріч втрати врожаю очікуються на близько …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *