You cannot copy content of this page
На головну / ГРОМАДА / ІНФОРМАЦІЙНІ ЗУСТРІЧІ

ІНФОРМАЦІЙНІ ЗУСТРІЧІ

Напередодні Нового року відбулася інформаційна зустріч селищного голови Дмитра Ляхна з мешканцями Червоноблагодатненського старостинського округу. Глядацька зала сільського будинку культури була вщент наповнена людьми — близько 130 червоноблагодатненців виявили бажання поспілкуватися
з очільником громади.

Насамперед Дмитро Ляхно прозвітував про роботу селищної ради за 2019 рік, про виконання заходів програми соціально-економічного розвитку тощо.
Надалі зустріч відбулася в активному діалозі. Головне питання, що турбує сельчан уже не одне століття – земля, точніше право власності на неї. Не виняток і червоноблагодатненці: їх найбільше цікавило, чи зможуть отримати по 2 гектари для ведення особистого селянського господарства (про це навіть написали до селищної ради колективне звернення із 134 підписами). Червоноблагодатненці були категоричними й емоційно понад годину вимагали задовольнити їхнє прохання. Оскільки немає на території округу земель запасу, які можна було б виділити для ведення особистого селянського господарства всім охочим, селищний голова запропонував визначитися із черговістю отримання двох гектарів для ОСГ. Зазначивши, що земля – ресурс обмежений і її катастрофічно не вистачає, тож депутати ухвалили рішення щодо першочергового права на отримання землі для ОСГ: насамперед це учасники бойових дій, матері-героїні, ліквідатори катастрофи на ЧАЕС.


– Не варто забувати й те, що земля – це основне джерело наповнення нашого бюджету, – додав Дмитро Ляхно. – Тож, розглядаючи земельні питання, передусім потрібно думати про наповнення місцевого бюджету – щоб було за що утримувати дитсадки, школи, заклади охорони здоров’я та культури тощо.
При цьому селищний голова закцентував увагу присутніх на тому, що держава щороку більший відсоток коштів на утримання соціальних об’єктів перекладає на бюджет територіальних громад. За словами Дмитра Ляхна, якщо 2019 року на утримання закладів освіти Горностаївської ОТГ витратили 56 % від усіх надходжень місцевого бюджету, то 2020 потрібно буде спрямувати на ці потреби вже 65–70 %, а 2021 – держава взагалі не виділятиме кошти на утримання закладів освіти (дитсадків, шкіл, позашкільних ЗО). Та й утримання закладів медицини держава потроху перекладає на місцевий бюджет.


Постає запитання, за що утримувати соціальні заклади, якщо землю вилучити з комунальної власності і віддати її під ОСГ? – сказав селищний голова. – Це добре, якщо ти по інший бік «барикади». А із чого тоді утримувати освіту й медицину? Адже максимальна орендна ставка з ОСГ лише 1 % від грошової оцінки землі – максимум це 240 гривень за гектар, а в Горностаївській ОТГ і того менше та становить у межах 120 гривень, натомість за товарне виробництво орендар сплачує нині від 1 000 до 2 400 гривень за гектар. Різниця відчутна. Тим паче, що є проблема з наповнюваністю місцевого бюджету. Уряд пропонує оптимізацію закладів освіти та охорони здоров’я. Тобто закрити ті заклади, де немає відповідної кількості учнів чи пацієнтів. Я не в захваті від цього, і буду робити все можливе, щоб не допустити закриття соціальних об’єктів. Оскільки добре розумію, що таке, наприклад, школяреві їздити в інший населений пункт на навчання. Чи, скажімо, до кого в екстрених випадках звертатися людям, коли в селі закриють ФАП?


Було обговорено також питання підвищення ставок орендної плати за землі комунальної власності. Зокрема щодо підвищення ставок сільгоспвиробникам та фермерам за вже діючими договорами оренди. Причин декілька — зменшення загальнодержавної нормативної грошової оцінки землі, зменшення фінансування бюджетних установ за рахунок державних коштів та утримання їх за рахунок місцевого бюджету. Голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв доручив переглянути договори оренди й встановити ставки орендної плати на рівні 12 % від грошової оцінки землі. Однак, розуміючи, як нелегко дається урожай, Горностаївська селищна рада планує збільшити орендну плату за землю до 8 % і звертається до аграріїв – із розумінням поставитися до вимушеного кроку. Варто зазначити, що кошти від сплати оренди стовідсотково надходять до селищного бюджету. А це, в свою чергу, утримання соціальних об’єктів, ремонт доріг, вуличне освітлення тощо. Одним словом — розвиток громади.
Вкотре Д. Ляхно звернувся до червоноблагодатненців із проханням відповідально декларувати використання своїх земельних паїв. Адже Червоноблагодатненський старостинський округ “пасе задніх” у наповнюваності спільної бюджетної скриньки громади.


За результатами 11 місяців, до загального бюджету ОТГ мешканці Червоноблагодатненського старостинського округу внесли 1 мільйон 550 тисяч гривень, а видатки з місцевого бюджету на утримання соціальних закладів округу склали трохи більше двох мільйонів, – озвучив цифри для порівняння голова громади. – Різницю компенсували за рахунок внесків у спільну скарбницю інших старостинських округів. Як не сумно констатувати, за результатами 11 місяців, Червоноблагодатненський, Заводівський та Маринський старостинські округи — збиткові.
Не залишились без розгляду питання водопостачання, незаконного вирубування захисних лісосмуг, добросусідських стосунків тощо. З усіх порушених питань селищний голова дав відповідні роз’яснення.


Подібна зустріч відбулася і з мешанцями Маринського старостинського округу минулого тижня – 3 січня. З-посеред нагальних питань, що обговорювали – збереження закладів освіти та земельні відносини. Мешканці округу звернулися до керівництва громади про отримання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель, що перебувають в оренді. У результаті чого отримали роз’яснення щодо необхідності збереження земель в оренді, адже завдяки цьому місцевий бюджет отримує значні кошти, які сприяють утриманню закладів громади, в тому числі й Маринського округу. Не оминули увагою і питання збереження та повноцінної роботи освітніх закладів.
Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

КОСТЯНТИНІВСЬКА ОТГ ОТРИМАЛА ДВА ШКІЛЬНИХ АВТОБУСИ

Минулого тижня Костянтинівська ОТГ отримала два нових автобуси для закладів освіти – Костянтинівського та Червонополянського. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *