You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / САД ТА ІГРОВИЙ ПРОСТІР ДЛЯ ДІТЕЙ – ІНІЦІАТИВИ ГОРНОСТАЇВСЬКИХ АКТИВІСТІВ

САД ТА ІГРОВИЙ ПРОСТІР ДЛЯ ДІТЕЙ – ІНІЦІАТИВИ ГОРНОСТАЇВСЬКИХ АКТИВІСТІВ

Активні мешканці Горностаївщини взялися робити населені пункти комфортнішими та привабливішими. У райцентрі один з прикладів того, що не потрібно боятися змін, а ставати на шлях розвитку, сподіваючись на власні сили – ініціативи та  справи Сергія Ганзюка та Сергія Поляка.

Ці два депутати  селищної ради згуртувалися, аби спільно реалізовувати задуми з покращення умов життя мешканців райцентру. Про проведені акції та починання вони не раз ділилися в соцмережі. Однак з-поміж них виділяються облаштування двох спортивних майданчиків на північній околиці селища та висаджений сад біля Горностаївського закладу дошкільної освіти № 1 «Малятко». Ці об’єкти – вияв піклування про підростаюче покоління. Адже діти, як зазначають Сергій Ганзюк та Сергій Поляк – це майбутнє, тож вони прагнуть зацікавити дітей різних вікових категорій спортивними іграми, забезпечити дітям змістовний відпочинок, навчити любити природу та опікуватися зеленими насадженнями.

Спортивні майданчики – це чудове місце для  дозвілля дітей, зона здоров’я, де можна активно і весело провести вільний час у гурті друзів, – мовить Сергій Ганзюк. – Та й і для благоустрою це гарно. Оскільки мешкаю неподалік, захотілося облагородити пустир, тим паче, він розташоваий біля дитсадка – щоб було видно, що це заклад дошкільної освіти. На території садочку все впорядковано, гарні ігрові майданчики, ні травиночки. А за парканом – трава майже у зріст дорослої людини стояла. Коли ще не облаштували спортмайданчик із Сергієм Поляком та не висадили сад, намагався обкошувати прилеглу до «Малятка» територію. Були роки, коли лущильник доводилося замовляти, щоб знищити будяки, які там розросталися.

Результатом задоволені, – додає Сергій Поляк. – Коли два роки тому виникла ідея облаштування спортивні майданчики на околиці, її підтримала більшість мешканців, які проживають неподалік. І дорослі, і діти допомагали розчищати територію від бур’яну та чагарників (оскільки облаштовано спортмайданчики на місці пустирів), фарбувати, обгороджувальні скати закопувати, встановлювати футбольні ворота й турник для підтягування… Обов’язковий атрибут на них державний символ – прапор.

Тож нині, замість занедбаної території, яка потопала у заростях, маємо ще декілька гарних локацій для занять спортом. Вуличні спортмайданчики усім до вподоби. Тепер місцеві дітлахи можуть займатися на турниках, влаштовувати футбольні поєдинки та інші рухливі ігри в спеціально відведеному місці, а не використовувати для цього проїжджу частину вулиці. Ще один плюс – тут можна знайти гарну компанію.

А дошкільнята дитсадка «Малятко» радіють фруктовому саду. Вже кілька років росте біля закладу освіти сад із майже пів сотні фруктових дерев та горіхів. Висадив деревця Сергій Ганзюк, а працівники садочку поливали їх, допоки не прижилися. За словами завідувачки закладу дошкільної освіти Ольги Ставицької, малята радіють прогулянкам на вулиці. Під час них разом з вихователями милуються деревами, спостерігають за листям, пізнають та досліджують довкілля. Найбільше захоплення у дітей викликає сад навесні, коли дерева рясно вкриті квітами. Багато гарних світлин зробили в саду з дошкільнятами. Сад ще молодий, однак уже й тепер деякі дерева рясно вкриті плодами – сьогодні тут можна поласувати абрикосами, достигають сливи…

Неспокійні депутати стежать, щоб ці об’єкти не заростали травою, оновлюють реквізити. А наразі готуються до святкового відкриття цьогорічного сезону на спортивних майданчиках, через карантин не могли зробити це раніше.

Вірять С. М. Ганзюк та С. М. Поляк: участь навіть кількох людей у громадській ініціативі може змінити всю громаду, «бо кожен бачить поруч активних людей і розуміє, що змінювати життя можна власними силами».  

Оксана САВЧЕНКО

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

Бюджет Горностаївської громади поповнився майже на 20 мільйонів гривень

Упродовж січня – травня 2021 року місцевий бюджет Горностаївської об’єднаної територіальної громади отримав 19,5 млн гривень податків …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *