You cannot copy content of this page
На головну / ЛЮДИ / ІГОР КОЛИХАЄВ: «ПОТРІБНО ЗАХИСТИТИ ЕКОНОМІКУ УКРАЇНИ»

ІГОР КОЛИХАЄВ: «ПОТРІБНО ЗАХИСТИТИ ЕКОНОМІКУ УКРАЇНИ»

Народний депутат від Херсонщини Ігор Колихаєв
наполягає на негайному створенню в країні антикризового стану протидії економічній кризі, яка охоплює світ:

«Уже сьогодні світ стоїть на порозі глобальних економічних потрясінь. Економічна нестабільність підсилюється наф-товими війнами і розповсюдженням коронавірусу, який вдарив по економіці майже всіх країн. Не треба бути експертом, щоб зрозуміти, що економічна криза вдарить по Україні вже найближчим часом.
Що має робити Уряд у цій ситуації? Я переконаний, що одним з основних завдань влади, крім турботи про здоров’я громадян, є захист економіки України. Зараз Уряд повинен зосередитися і об’єднати зусилля в трьох напрямках. Повинні бути забезпечені економічно-фінансова стабільність, продовольча безпека, охорона здоров’я. Ухвалення всіх інших законів можна відкласти на майбутнє.
Заходи, вжиті для боротьби з поширенням вірусу в сфері охорони здоров’я, можливо і достатні, проте Уряд не зробив зовсім нічого для захисту малого, середнього та великого бізнесу. Від цих сфер залежить якість життя кожного українця після перемоги над коронавірусом.
Ізоляція під час коронавірусної небезпеки для нашої держави матиме серйозні наслідки. Наше виробництво у великій мірі імпортозалежне, а значить обмеження поставок ліків та продовольчих товарів поставить нас у кризовий стан.
Єдиним виходом у такій ситуації має стати створення антикризового штабу, як це вже зроблено у багатьох країнах світу.
З-посеред антикризових заходів такого штабу будуть дії, спрямовані на зниження ризиків кризи для української економіки, збереження робочих місць, підтримка критичних секторів економіки на час кризи, стимулювання внутрішніх інвестицій і споживання. Розробити низку заходів можна, звернувшись до світового досвіду.
Багато країн уже створили антикризові штаби і вживають антикризових заходів. Наприклад, Трамп запропонував зменшити внески на соціальне страхування і медицину. В Данії дадуть відстрочку платникам зі сплати ПДВ. Австралія збирається прийняти пакет заходів, спрямований на порятунок бізнесу від наслідків коронавірусу у вигляді податкових пільг для інвестицій, підтримки малого і середнього бізнесу та пільг для пенсіонерів. Китай, Італія і Великобританія також вводять податкові пільги для захисту економіки від коронавірусу.
Усі країни рятують локальну економіку і підтримують збереження робочих місць, проте Україна ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» (№ 1073), який ставить українського підприємця в більш жорсткі умови, ніж раніше. Я, до речі, не голосував за цей закон і вважаю, що сьогодні саме час зупинити його дію та ввести ряд додаткових пільг.
Ми повинні прорахувати, яким буде стан економіки України за пів року та через рік і зробити все можливе, аби мінімізувати негативні наслідки кризи, бо НАМ ТУТ ЖИТИ!»

Про Горностаївка INFO

Перевірте також

ПИШЕМО ІСТОРІЮ РАЗОМ

Краєзнавчими стежками Здобувши незалежність, Україна засуджує політику тоталітарної влади СРСР і стає на шлях цивілізованих …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *